Табачник: Мовний закон позитивно вплине на якість освіти

20:20, 21 серпня 2012

Закон «Про засади державної мовної політики» позитивно вплине на якість освіти в Україні, оскільки надасть більше свободи як вчителям, так і учням. Про це заявив на брифінгу міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

"Цей закон вплине на державні програми тільки в одному напрямку: дасть можливість вчителям та учням більше зосередитися на якості освіти, яка нерозривно пов'язана зі свободою педагогічного колективу. Для всіх шкіл залишається державний стандарт: українська мова та література обов'язкові, буде тестування, екзамени", – підкреслив міністр.

За словами Д.Табачника, другий рік поспіль школи замовляють підручники тими мовами, на яких реально ведеться викладання. З 4,5 млн підручників для 1 класу і майже 2 млн підручників для 11 класу понад 2 млн книг були надруковані мовами національних меншин, більш як 4 млн - українською мовою. Саме так, за словами міністра, школи визначили свої потреби.

Нагадаємо, 3 липня цього року Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу. Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

3 серпня Одеська міська, а 15 серпня - Одеська обласна ради надали російській мові статус регіональної.

14 серпня Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

16 серпня статус регіональної російській мові надали Запорізька й Донецька обласні ради, а також Севастопольська міська.

17 серпня російська стала регіональною на Херсонщині.

Окрім того регіональною російську визнали Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також – Харківська, Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська ( Одеська область) міськради.

21 серпня на сесії Миколаївська  та Херсонська міські ради надали російській мові статус регіональної.

Тим часом депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнати мовний закон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.

У свою чергу Ніжинська міська рада (Чернігівська обл.) більшістю голосів визнала українську мову на території міської громади як єдину і державну, підтвердивши таким чином її статус та відмовившись від затвердження регіональної мови в межах мовного закону.