Генпрокуратура виявила порушення у відомстві Табачника, зокрема, він надрукував букварів російською мовою для українських шкіл більше, ніж українською. Так, букварів російською мовою надруковано на 65 тисяч примірників більше від потреби. Натомість українською мовою букварів випущено на 83,4% менше.
Згідно з листом заступника генпрокурора Віктора Занфірова, у Міністерстві освіти не забезпечено належне виконання повноважень щодо випуску підручників та посібників для школярів, повідомляє ТСН.
Відповідна інформація міститься у відповіді на ім'я віце-спікера Миколи Томенка.
Так, загалом у 2010 році держзамовлення з видання підручників та навчальних посібників не виконано у кількості 171 тисячі примірників.
Випуск окремих підручників розпочато лише після 1 вересня 2010 року. Як наслідок, навчальну літературу для учнів 2, 5 та 10 класів доставлено із запізненням.
За даними Генпрокуратури, держзамовлення з підручників було сформовано неналежно, а пропозиції освітніх закладів щодо реальної потреби регіонів не враховувалися.
Зокрема, на 86,4 тисяч екземплярів більше від замовлень регіонів надруковано підручників "Вступ до історії України" для учнів 5 класів.
Проте підручників для учнів 2 класів замовлено та надруковано тільки 40,5% від фактичної потреби.
У команді Табачника стверджують, що такі проблеми були завжди.
"Ця ситуація повторюється рік у рік, так було й при Кремені, і при Вакарчуку. Не було ні одного міністра, при якім вчасно розвезли би книги", - сказав Максим Луцький.
За його словами, сама процедура закупівлі підручників неправильна. Вона прив'язана до бюджетного процесу в країні.
"Спочатку в бюджеті затверджується сума на наступний рік на друк підручників. Потім Міносвіти оголошує конкурс авторів підручників, який триває місяць, далі конкурсна комісія відбирає переможця, потім - тендер на визначення тих, хто буде друкувати підручники, який триває два-три місяці. Потім - друк підручників, а потім - розвезення в обласні управління освіти", - розповів Луцький.
Щодо друку букварів російською мовою більше від потреби, то, за словами Луцького, "політичного підтексту тут немає".