«Ми зараз запроваджуємо, будемо готувати новий документ про персональну відповідальність кожного керівника навчального закладу за те, щоб діти певну частину часу перебували на свіжому повітрі. Але хочу підкреслити: це не заняття фізкультурою, а це абсолютно необхідне фізіологічне визначення – рухома активність», заявив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.
На запитання Радіо Свобода, чи пов’язана успішність і стан здоров’я школярів з радіацією (впродовж останніх 25 років в Україні щороку збільшується кількість хворих на 4%), Дмитро Табачник зазначив: «У світі є дивні випадки, коли не лише розвиток хвороби, а й розвиток якихось небачених талантів пов’язаний із певними дозами випромінювання. Але я не ставив би у пряму залежність кількість хворих дітей від наслідків Чорнобиля».
«Чому? Тому що це складний комплекс проблем. Можливо, погіршується десь якість екології у місті, яке ніколи не зазнавало уражень (я маю на увазі зовсім інший регіон). Можливо, скажімо, перестали діти займатись фізичною культурою, рухами, і вчителі це не контролюють. А може, це десь пов’язано з якістю продуктів харчування. Тому я думаю, що, звичайно, це трагедія чорнобильська, але на неї перекладати всі негаразди і погіршення стану здоров’я було б, принаймні, необ᾽єктивно, мені здається», - наголосив Табачник.