«Я реагую на критику позитивно, бо немає ідеальних міністрів, законів і реформ», - про це 10 лютого в ефірі «Великої політики з Євгенієм Кисельовим» заявив міністр освіти і науки, молоді і спорту України Дмитро Табачник.
Відповідаючи на запитання про критику глави держави, Дмитро Табачник процитував Марка Аврелія: «Я критикую і наказую тих префектів, яких ще сподіваюсь виправити».
«Треба або тривожитись, або працювати, - заявив Табачник. - У нас демократична країна, тому пожиттєвих синекур не буває. Є два виходи: або скласти все і почати тривожитись, а другий - працювати і старатись виправити ті зауваження, які мають місце в роботі будь-якої людини. Після критичних зауважень ми змінили стиль роботи і кілька положень в законі. 26 позицій врахували, пішли на зустріч студентському самоврядуванню».
«Це і є механізм живої демократії, - заявив він, - бо документ, який готувало міністерство – це лише проект». За його словами, потім свої правки вноситиме комітет та інші. Потім буде перше, друге, третє читання. В умовах живої демократії президент може накласти вето і не погодитися з парламентом. І тоді в парламенту теж є2 шляхи: внести правки або подолати вето президента.
Водночас, Дмитро Табачник нагадав, що законопроект «Про вищу освіту» дає чотири норми абсолютно нові, внесені після консультацій зі студентськими організаціями. Перше – для студентів-контрактників за програмою бакалавра чи магістра не може бути змінена плата за навчання. Друге - вперше встановлено розмір стипендії у виші на рівні прожиткового мінімуму, що передбачає збільшення стипендії у 1,5 раза. Третє – норма, що всі види виконавчої практики на всіх видах підприємств повинні здійснюватись безплатно. Четверте - закріплення прав студентського самоврядування. І остання норма – студентське самоврядування - профсоюз фінансується за рахунок бюджету університету. Крім того, студент отримує право на вибір 50% курсів в наборі дисциплін, що пов’язані з його підготовкою в навчанні.