Голова Міносвіти Дмитро Табачник у Москві розповів, що напередодні цього навчального року конкурс серед першокласників у школах і гімназіях з російською мовою навчання становив 5-7 осіб на місце.
Про це він заявив в ефірі радіо «Голос Росії», повідомляє Главред
«Найважча ситуація склалася в Києві, в російських школах і гімназіях на одне місце в першому класі претендувало п'ять-сім чоловік. Це, звичайно, проблема, і ми зі столичною мерією зобов'язані зробити кроки назустріч людям, тому що навіть за офіційним переписом, незалежно від мови спілкування, 22 відсотки киян себе позиціонували росіянами, як громадяни України, росіяни за національністю », - зазначив він.
Табачник розповів, що в Україні діють 1 тис. 600 середніх шкіл, в яких викладання здійснюється російською мовою. Ще близько 2 тисяч шкіл мають класи як з російським, так і з українською мовою навчання. При цьому міністр зауважив, що відкриття шкіл і класів, в яких викладання здійснюватиметься тій чи іншій мові, є прерогативою місцевої влади.
Також Табачник заявив, що Закон про мови сприятиме збільшенню кількості іноземних студентів у вищих навчальних закладах України та розвитку автономії вишів.
Нагадаємо, 3 липня 2012 року Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу. Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
13-19 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська і Севастопольська ради. 20 серпня статус регіонального російській мові надала Харківська міська раду, 21 серпня - Миколаївська і Херсонська, 6 вересня – Луганськ.