Із 1 до 11 вересня у Львові пройде бієнале «Тиждень актуального мистецтва». До нього увійде декілька мистецьких проектів. У програмі - авторські та кураторські проекти, перфоманси, інсталяції, об’єкти, лекції, дискусії, майстер-класи. У бієнале візьмуть участь більше тридцяти митців з України, Польщі, Білорусії, Чехії, Німеччини, Великобританії
«Частин Тіла» та інші проекти
Із 1 по 9 вересня у Львівському палаці мистецтв пройде кураторський проект «Частини Тіла». Він стане своєрідною львівською презентацією трієнале «Український Зріз. ПереТворення», яке представило українське мистецтво у Вроцлаві, цьогорічній європейській столиці культури.
Проект Юрка Вовкогона «Рани»
У «Частинах Тіла» поєднані твори десяти авторів з різних регіонів України. Свої проекти покажуть Юрко Вовкогон, Діма Ерліх, Костянтин Зоркін, Володимир Кауфман, Наталія Лісова, Сергій Петлюк, Сергій Радкевич, Володимир Стецькович, Геннадій Чернега та Володимир Топій.
«За два роки українські митці не могли не реагувати на те, що відбувається в українському суспільстві, на війну. Ми хочемо простежити не лише вплив війни на актуальне мистецтво, а й загалом на ті процеси, які відбуваються у суспільстві», - розповів ZAXID.NET учасник проекту Юрко Вовкогон.
«Одна з важливих тем у проекті тема землі в дуже широкому розумінні. Це як ґрунт, як площина, як поверхня, як простір, як те що країна, як те що держава, як те що вітчизна. Якщо раніше художник міг перебувати на території, якої йому достатньо, щоб залагоджувати свої авторські амбіції чи втілювати свої проекти, то тепер багато з них задаються питанням: "а що це для мене? Чи це територія, чи це батьківщина?”», - розповів художник та куратор Тижня Влодко Кауфман.
Робота Володимира Стецьковича Autoplay
Окрім «Частин Тіла» трієнале «Український Зріз» також буде представлена малярським проектом «Ворог» автора Micro Cuts, котрий також успішно дебютував у Вроцлаві.
Уперше у Львові під час «Тижня» буде експонуватись медіа-інсталяція «В мистецтві мрії стають дійсністю» польської мисткині Катажини Козири. У цьому проекті вона застосовує різні форми візуального мистецтва, музику, перформанс. Куратор львівської версії проекту – Вальдемар Татарчук.
У період з 2003 до 2008 року, Катажина Козира створила мультимедійний проект, який поєднує серію перфомансів, пара-театральні постановки, дійства контактності з аудиторією і фільмів. Ця медіа-інсталяція поєднала у собі різні форми візуального, музичного та перформативного мистецтва.
«В мистецтві мрії стають дійсністю» Катажини Козири
У окремих частинах Катажина виступала як режисерка постановки, головна перфомерка, або ж співпрацювала з іншими митцями, такими як Ґлорія Віагра і Маестро, які допомагали їй у виконанні різноманітних ролей. Берлінський трансвестит Ґлорія (втілення “справжньої жіночності”, на думку мисткині) і Маестро (викладач оперного співу Ґжегож Пітулей) знайомлять Катажину зі світом, перенасиченим штучністю, хизуваннями і усталеними кліше. Ці особливості проявляються у кожній з художніх варіацій Катажини: у образі оперної діви, трансвестита, Олімпії з опери Оффенбаха, Білосніжки, співака-кастрата і навіть черлідерки.
Пробний LEMinarium
1 вересня у Палаці Мистецтв відбудеться презентація пілотного проекту фестивалю LEMinarium, який вперше проходитиме у рамках «Тижня актуального мистецтва». LEMinarium ̶ мультижанровий проект, тісно пов'язаний з креативним дослідженням постаті видатного львівського літератора та філософа Станіслава Лема.
У пілотному ЛЕМінаріумі візьмуть участь митці з України та Польщі. Володимир Кауфман та Сергій Савченко створять спільний проект, лейтмотивом якого є філософські інсинуації навколо роману Станіслава Лема «Соляріс».
Станіслав Лем
Проект «Маска», за координації МО «Нурт», творитимуть Михайло Барабаш, Тереза Барабаш, Антон Лапов, Славомір Собчак, Даніель Конюш і Якуб Ясюкєвіч.
Фотохудожник Констянтин Смолянінов робить фотопроект With or Without. Це проект про «Львів без телевежі це – Львів у якому народився і виріс Станіслав Лем… можна зробити сміливе припущення, що такий телекомунікаційний об’єкт міг би, до певної міри, символізувати футуристичні мотиви у творчості польського фантаста. Чому би й ні?!», - вважають організатори.
Також у рамках ЛЕМінаріуму відбудеться виставка «LEMinarium Graphic Novels», яка поєднає скульптури Віталія Внукова та ілюстрації до «Казок Роботів» Станіслава Лема. Відкриття виставки відбудеться 2 вересня о 17:00 у «Музеї Міста».
Дні мистецтва перформанс
І, традиційно, у рамках «Тижня актуального мистецтва» відбудуться дев'яті Дні мистецтва перформанс у Львові.
Перформанс Ані Зур «Вулиця Інститутська». Київ, 2015 рік
Перформанси творитимуть досвідчені та молоді художники з України, Ізраїлю, Чехії, Великої Британії, Польщі, Білорусі та Німеччини.
Цьогоріч перформанси покажуть Ані Зур, Ярина Шумська, Ярослав Футимський, Антон Саєнко, Володимир Топій, Деніс Блекер, Мотті Мізрахі, Маріта Бульманн, Ернесто Леві, Тамар Рабан, Їржі Сурувка, Януш Балдиґа, Патрик Ружицкі, Каміля Чосник, Єжи Косалка, Вальдемар Татарчук, Костянтин Мужев.
Перформанс Тамар Рабан. Львів, 2015 рік
І знову ж традиційно невіддільною частиною Днів мистецтва перформанс стане Школа Перформансу. Навчальний процес у «Школі» складатиметься із програми під керівництвом досвідченої перфомерки Денис Блакер з Великобританії та програми польського митця Вальдемара Татарчука та факультативного курсу авторитетного польського перфомера Януша Балдиґи.
Перформанс Ярини Шумської. Вроцлав, 2016 рік
Нагадаємо, Тиждень актуального мистецтва – це великий проект contemporary-art, що збирає на одній території митців різних країн та поколінь із усіма прогнозованими та несподіваними наслідками. Стартувавши у 2008 році, Тиждень став одним з небагатьох регулярних майданчиків для розвитку сучасного (актуального) мистецтва в Україні. Фестиваль є важливим місцем художнього вислову як для вже знаних, так і для мало відомих митців. У Тижні взяло участь близько 400 митців із Польщі, США, Канади, Ізраїлю, Великобританії, Ірландії, Франції, Швейцарії, Австрії, Нідерландів, Росії, Білорусії, Литви та України.
Центром подій бієнале буде галерея «Дзиґа» (вул. Вірменська,35). Основні локації Тижня: Палац мистецтв (вул. Коперника, 17), «Гостинний дім» при Духовно-культурному центрі «Архистратиг» (вул. Винниченка, 20а) та простір міста.
Куратором Тижня актуального мистецтва є культовий львівський художник Володимир Кауфман.
Повну програму Тижня актуального мистецтва можна подивитись тут.