Російський солдат Доржи Батомункуєв зі столиці Бурятії Улан-Уде розповів, як Росія «маскує» своїх солдатів під «ополченців».
Про це він розповів в інтерв'ю «Новой газете».
Видання наводить точні дані Батомункуєва: 5 окрема танкова бригада (Улан-Уде), військова частина № 46108, солдат строкової служби, призваний 25 листопада 2013 року, в червні 2014 уклав контракт на три роки, особистий номер 200220, військовий квиток 2609999.
«Сюди відправляли лише контрактників, а я приїхав до Ростова, будучи солдатом строкової служби. Але я, будучи строковиком, хороші результати давав - що з вогневої підготовки, що з фізичної. Я призивався взагалі з Чіти, у Чіті курсівку пройшов, а в частині Улан-Уде вирішив залишитися за контрактом», – розповів 20-річний бурят.
Зараз Батомункуєв лежить повністю обгорілий, після того, як його танк розстріляли українські сили біля Дебальцевого в селі Логвиново.
«У мене «строчка» мала закінчитися 27 листопада. А в Ростов ми приїхали у жовтні, у мене ще «строчка» йшла. Так що контракт у мене почався вже тут. Ми п'ята окрема танкова бригада. Нам сказали, що на навчання, але ми знали, куди їдемо. Ми всі знали, куди їдемо. Я вже був налаштований морально і психічно, що доведеться в Україну», – розповів він.
За словами Батомункуєва, Росія відправляє своїх солдатів з частин разом з технікою.
«Ми ще танки в Улан-Уде зафарбували. Прямо на вагонному складі. Зафарбовували номери, у когось на танках був значок гвардії - теж. Нашивки, шеврони - тут знімали, коли на полігон приїхали. Все зняли... в цілях маскування. Паспорт у військовій частині залишили, військовий квиток на полігоні», – розповів він.
«А так у нас є хлопці бувалі. Хтось вже рік з гаком на контракті, хтось вже 20 років. Кажуть: не слухайте командування, ми хохлів бомбити їдемо. Навчання навіть якщо проведуть, то потім все одно відправлять хохлів бомбити», – додав Батомункуєв.
Він розповів, що із Улан-Уде їх привезли на Кузьмінський полігон.
«Там багато таких полігонів. Наметові містечка. Одні заїхали, інші поїхали. Кантемировська бригада з Підмосков'я була після нас. Там у них десантники і одна танкова рота невеликої потужності. А ось наш танковий батальйон складається із 31 танка. Можна щось серйозне зробити», – похвалився Батомункуєв.
За його словами, до них на полігон «перед Новим роком приїжджав командувач східним військовим округом генерал-полковник Суровикін... Всім потиснув руки». Після цього, 8 лютого їх вночі маршем відправили на Донецьк.
«31 танк в батальйоні. Ми заходили поротно. Десять танків у кожній роті. До кожних 10 танків додавалося по три БМП, мотолига медична і п'ять "Уралів" з боєприпасами. Ось це чисельний склад ротної тактичної групи. Танковий батальйон становить близько 120 осіб - три танкові роти, взвод забезпечення, взвод зв'язку. Плюс піхота, звичайно. Приблизно 300 осіб нас зайшло. Всі з Улан-Уде. В основному, більша частина — буряти», – розповів Батомункуєв.
За його словами, ніхто не питав, куди їх відправляють, тому що «всі розуміли, що тут від нас вся війна залежить».