Голова НРУ, заступник керівника парламентської фракції НУНС Борис Тарасюк прокоментував учорашню заяву представника Президента у Верховній Раді України Петра Олійника, в якому останній зазначає, що коаліційна угода була таємно підписана Борисом Тарасюком без погодження з депутатами фракції. Про це повідомляє прес-служба НРУ.
Текст коментаря подаємо цілком.
"У зв’язку з коментарем Петра Олійника, вважаю за необхідне надати кілька порад йому, як новопризначеному представнику Президента у Верховній Раді України.
По-перше, не намагатися від самого початку своєї діяльності говорити від імені фракції, тим більше не володіючи ситуацією, і не знаючи фактів.
По-друге, сконцентрувати увагу на вивчені ситуації у Верховній Раді, попрацювати із законопроектами, підготувати пропозиції щодо бачення Президентом законотворчих процесів, і викласти їх на засіданні фракції.
По-третє - не витрачати свою енергію на критиканство, а сконцентрувати її на конструктивізм.
Надавши ці поради, хотів би привернути увагу на неправдиві висловлювання Петра Олійника, що були наведені у деяких медіа.
Зокрема, що коаліційна угода начебто була "таємно підписана без погодження депутатів фракції заступником керівника фракції, повністю повторює коаліційну угоду між Партією регіонів та БЮТ".
Він мав би знати те, що проект положення Коаліційної угоди фракцією ще не затверджено. Як заступник голови фракції я разом із іншими заступниками, брав участь в опрацюванні проекту угоди у вівторок, 9 грудня.
Отже, пан Олійник стверджуючи про те, що учасники робочої групи від НУ-НС, які були уповноважені на розгляд проекту коаліційної угоди, цей проект не розглядали - наводить невірну інформацію, або через брак фактажу в нього, або можливо, він робить це навмисно.
Я не міг підписувати проект угоди, котрий пройшов лише перше читання, і робота над яким триває і сьогодні. Всупереч твердженням пана Олійника, я не підписував угоду про створення коаліції.
Мною було підписано повідомлення про утворення коаліції, на що мені було надано повноваження від імені більшості фракції, у кількості 39 депутатів.
Так що залишимо на совісті представника Президента неправдиве твердження про те, що я нібито підписав угоду про коаліцію, яка була вироблена для підписання БЮТом і Партією Регіонів.
І останнє: пропоную, пану Олійнику свою діяльність почати не з брехні, а з конструктивної роботи.
Голова НРУ Борис Тарасюк".
Нагадаємо, вчора, 11 грудня, заступник глави Секретаріату Президента - представник Президента у Верховній Раді Петро Олійник поширив у ЗМІ заяву, в якій наголосив, що Глава держави хоче бачити ефективну коаліцію, з якою він би міг працювати. Підтвердженням дієвості коаліції має стати невідкладний розгляд та прийняття антикризових законопроектів та проекту Державного бюджету. За нинішньої загрозливої ситуації в українській економіці коаліція має в цілому забезпечити проведення послідовної антикризової політики та встановити жорсткий контроль над її реалізацією, передусім у діях уряду. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Президента України.
Водночас Петро Олійник вважає, що юридично оформленої коаліції поки що не існує, і це ставить під загрозу питання виходу з політичної та економічної кризи.
Адже учасники робочої групи від НУ-НС, які були уповноважені на розгляд проекту коаліційної угоди, цей проект не розглядали. Проект коаліційної угоди не був підписаний кожним з членів фракції НУ-НС, як того вимагає положення про депутатську фракцію.
"Коаліційна угода таємно підписана без погодження депутатів фракції заступником керівника фракції, що суперечить положенню про фракцію, де передбачено підписання угоди керівником фракції", - сказав Петро Олійник.
Він додав, що проект коаліційної угоди, що був на руках у одного з депутатів і який підписав Борис Тарасюк, повністю повторює коаліційну угоду між ПР та БЮТ.
"Виглядає, що прем'єр-міністрові все одно, з ким підписувати угоду: з ПР, з НУ-НС чи з комуністами. Це свідчить про повну відсутність хоча б паростків партійної ідеології та нехтування державницькими інтересами на потребу власних амбіцій. Головне завдання - залишитися при владі у будь-який спосіб", - вважає представник Президента в парламенті.
Він зауважив, що у цьому проекті є положення, які не відповідають Конституції та можуть призвести до руйнування української держави. Йдеться, зокрема, про мовне питання, скасування інституту голів обласних державних адміністрацій.