Резолюція ПАРЄ буде проігнорована так само, як були проігноровані резолюції Європарламенту. Будуть зроблені певні, не принципові кроки, які влада буде використовувати для того, щоб показати, що вона зробила те, що від неї вимагали. Про це екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк заявив в ефірі ТВІ.
Як повідомили у прес-службі НРУ, Тарасюк нагадав резолюцію ПАРЄ від 4 жовтня 2010 року, котра звертала увагу на тривожну тенденцію концентрації влади в руках однієї особи.
“Ще тоді ПАРЄ застерігала, що така концентрація не повинна призвести до монополізації влади однією політичною силою. Як у воду дивилися. Узурпація влади досягла таких масштабів, що в руках однієї людини опинились виконавча, законодавча і судова влада” - відзначив парламентар.
Борис Тарасюк зауважив, що в Резолюції сказано про “зменшення політичної волі до проведення реформ”. Це констатація реальності. Проте, де взятись тій волі, коли всі “реформи”, необхідні для переведення країни на ручний режим керування вже проведено?
“Ще у 2010 здійснили судову. Де вона зараз? Чи позбавилися суди від корупції, від «телефонного права» - ні, більше того, кричущі зразки неповаги до Конституції демонструє сам Конституційний суд, який демонструє свій правовий нігілізм. У 2008 році КС вирішив, що не можна створювати більшість окремими депутатами, а тільки фракціями, а в 2010 - будь ласка, "створюйте". Це свідчить про рівень правового нігілізму в правовій системі України, це свідчить про корозію правоохоронних органів, судової системи, про відсутність моральності, а не лише закону” - вважає політик.
“Приклад – прийняття Кримінально-процесуального кодексу. Буде показано як виконання вимог Ради Європи. Чи буде змінена система прокуратури, система контролю над судами з боку виконавчої влади, чи буде переглянутий вирок Юлії Тимошенко? Сумніваюся” - відзначив Борис Тарасюк.
Нагадаємо, цього тижня Парламентська асамблея Ради Європи 26 січня прийняла резолюцію щодо України "Функціонування демократичних інституцій в Україні". «За» резолюцію проголосували 69 депутатів, проти - 8, утрималися - 14. Серед основних положень резолюції – занепокоєння судовою системою в Україні, стурбованість станом здоров’я Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка, заклики звільнити колишніх членів уряду й дати їм можливість конкурувати на майбутніх парламентських виборах, рекомендації щодо внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу. Відтак, у разі, якщо не буде дотримано цих рекомендацій, Парламентська асамблея Ради Європи готова застосувати санкції до України.
Президент Віктор Янукович 27 січня на українській ланч-конференції в Давосі назвав резолюцію ПАРЄ з критикою української влади корисною.