Театр ім. Курбаса у Львові від завтра починає акції протесту

15:50, 11 серпня 2011

Завтра, о 12:00 біля Львівської міської ради акцію протесту розпочне колектив Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса. Актори заявляють, що держава від них відвернулась і вимагають підвищити їм зарплату, оскільки їм доводиться підпрацьовувати, аби зводити кінці з кінцями.

Про це 11 серпня повідомив на прес-конференції актор і режисер Микола Береза.

Він повідомив журналістам, що до страйку актори не готові, оскільки від завтра починається театральний сезон.

«Не хочемо відмовляти у виставах нашим глядачам… Квитки вже продано», – пояснив Микола Береза.

Директор, а також актор Львівського театру імені Леся Курбаса Олексій Кравчук зауважив, що, передавши опіку над академічними театрами муніципалітетам, держава повністю «кинула» акторів.

«Держава категорично не хоче брати участі у збереженні театру. А наш театр має свою унікальну школу, яка створювалась упродовж 25 років. Це показує ставлення держави до культури в Україні… А вже міська влада повинна продовжувати політику держави», – сказав він.

Олексій Кравчук пояснив, що для театру питання фінансування є дуже важливим. Його здійснюють з міського бюджету, відтак актори отримують зарплату у розмірі 1600 грн.

«Йдеться про виживання. Хочемо, щоб зарплату підняли хоча б на 100%. Тиск у культурній політиці не веде до розвитку театрів. З мистецтва проблема може перекинутись на вчителів і загалом всю гуманітарну сферу… нічого не робиться. Щоб інтелігенція, яка тут працює, мала перспективу, це геноцид якийсь», – сказав Олексій Кравчук. Він пояснив, що кошти, які театр отримує з продажу квитків, використовують на частковий розрахунок за комунальні послуги, на вирішення побутових питань та нові постановки. Відтак, зі слів директора театру, це питання – уваги Кабміну і парламенту.

Водночас Микола Береза наголосив, що акторський колектив вже втомився від обіцянок, які чує впродовж років щодо підвищення зарплати.

Своєю чергою,начальник управління культури Львівської міської ради Андрій Вороновський зазначив, що театр – на фінансовій підтримці Львівської міської ради, відтак його фінансування не внесено в перелік обов’язкових статей, як, наприклад, виплата зарплати бюджетним працівникам (вчителям, лікарям тощо) та видатки на енергоносії. Він розповів, що у межах видатків, запланованих на управління,вдалось знайти 618 тис. грн на півроку на театр, однак реальних таких грошей місто не має.

«Можливо, кошти з’являться за результатами перегляду бюджету за три квартали», – уточнив чиновник.

Разом з тим, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів наголосив, що місто може лише спільно з театром добиватись у державної влади збільшення видатків на гуманітарну сферу.