Театральний центр «Слово і голос» покаже онлайн «Чекаючи на Ґодо»

Вистава буде доступна тільки під час трансляції

14:23, 2 квітня 2020

Театральний центр «Слово і голос» покаже онлайн виставу «Чекаючи на Ґодо». Вистава буде доступна тільки під час трансляції, яка відбудеться у суботу, 4 квітня о 20:00 за посиланням.

«У часи, коли очікування стає чи не принципом буття, давайте це робити свідомо та продуктивно!», – закликають організатори. Вони також наголошують, що час трансляції чекають на коментарі глядачів, щоб не лише переглядати виставу, а й спілкуватися.

Культову п’єсу Семюеля Бекета поставив Валерій Більченко, відомий театральними експериментами та пошуками несподіваних підходів до театру та актора. У виставі задіяні Соломія Кирилова, Марія Кміть, Оля Преображенська, Ігор Шпильовий.

Проте ми маємо справу аж ніяк не з традиційною виставою.

«Чекаючи на Ґодо» за правилами – це гра-імпровізація. Кожна вистава – унікальна, вона проявляє кожного разу іншу грань ідеї Бекета та акторів-людей, які її грають.

«Чи може бути вистава реальним колективним висловлюванням людей, які на сцені, а не вираженням бачення одного автора – режисера? Чи може бути вистава колективним твором, без режисури, і водночас мати всі властивості режисерської вистави – цілісність, гармонічне співвідношення всіх елементів вистави, ясність змісту, естетичну цінність? Чи можлива взагалі "непоставлена", "вільна" вистава, яка має ті ж художні властивості, які має "поставлена" режисерська вистава? Чи може театральне дійство та акторська гра дійсно відбуватися "тут і зараз"?», – запитує Більченко.

Проте очевидно, що режисер формує стрункий стрижень, на який нанизують елементи дійства.

Авторів п’ятеро, як і персонажів у п’єсі. Утім вони не прив’язані ані до конкретних героїв, ані до тексту. Вони зв’язані лише очікуванням та місцем, яке не можуть залишити.

Це цікавий експеримент, сповнений щирого бажання досліджувати природу гри. За ним цікаво спостерігати вже, також цікаво буде спостерігати за його розвитком, трансформаціями та пошуками.

Таким чином навіть ті глядачі, які встигли побачити виставу у театрі аж ніяк не можуть бути впевнені в тому, що на них не чекатиме зовсім інша гра з класичними текстами.

Також 8 квітня відбудеться онлайн-лекція керівника проекту, режисера Валерія Більченка. Після онлайн-зустрічі за наявності достатньої кількості бажаючих можлива серія лекцій з акторської майстерності.

Фото: «Слово і голос»