Загрози технічного дефолту в Україні немає, – вважає кандидат економічних наук, доцент Львівського інституту банківської справи УБС НБУ Віталій Рисін.
Про це ZAXID.NET в прес-службі ЛІБС УБС НБУ.
«Технічний дефолт – це ситуація, коли держава на певний момент часу неспроможна здійснювати виплати за внутрішніми зобов’язаннями, не може покривати витрати, які фінансуються із державного бюджету. За останніми повідомленнями в пресі – залишки коштів на казначейських рахунках є доволі незначними, відповідно співставляються показники наявних коштів із витратами, які згідно із графіком мають бути профінансовані з держбюджету, за рахунок цих коштів. Втім, залишок коштів на рахунках казначейства має насправді резервне значення – як запас, на випадок появи якихось непередбачених бюджетом витрат. Набагато більше значення має надходження коштів на Держказначейства, і в принципі, якщо кошти будуть стабільно надходити на рахунок Держказначейства протягом наступних періодів, то технічного дефолту не станеться», – зазначив Віталій Рисін.
На думку експерта, згідно із повідомленнями Держказначейства, за надходженнями станом на січень жодних проблем немає – кошти надійшли у повному обсязі. За лютий інформації ще немає, хоча можливо і є якісь зміни. «Але, за умови стабільного надходження коштів на рахунок, можна говорити про те, що загрози технічного дефолту в Україні немає», – підкреслив економіст.
«Але, звичайно, якщо звернути увагу на політичну та економічну ситуацію в країні – на той самий незатверджений доcі бюджет, то ризик настання технічного дефолту підвищується, і якщо така ситуація продовжуватиметься, то ризик технічного дефолту відповідно зростатиме. Щодо Національного банку, то резерви НБУ не мають відношення до забезпечення функціонування держави та фінансування державних видатків, тому динаміка зменшення золотовалютних запасів (до 24,2 млн.дол. станом на лютий 2010 року) відношення до цього немає.
Повідомлення щодо технічного дефолту стосувалися власне втутрішньої ситуації, а не здатності держави погашати свої зовнішні зобов’язання. Так зовнішній державний борг дійсно зріс останнім часом, що пов’язано із залученням величезної кількості грошей для боротьби із кризою та здійсненням зовнішніх запозичень у Міжнародного валютного фонду. Але більшість експертів вважає, що загрози неспроможності України погасити свої зовнішні зобов’язання зараз не існує» ,– резюмував Віталій Рисін.
Нагадаємо, нещодавно перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова в ефірі телеканалу ІСТV повідомила, що Україна наближається до технічного дефолту.