Директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Олег Березюк повідомив 27 лютого, що проект «Телемедицини», який реалізується зокрема у Львові, змушує лікарів вчитися. «В Україні проблема у тому, що лікарні не хочуть вчитися», – сказав він на засіданні координаційного комітету соціального партнерства ДТЕК у Києві.
Він зауважив, що для розвинений країн – це вже не новинка, натомість «в Україні страшно, що помирають дорослі і діти від невчасно діагностованого апендициту».
«Телемедицина» важлива перш за все для лікарів: лікарів треба вчити – їх не вчать у навчальних закладах, і самі вони не хочуть вчитися. Ми беремо молодих лікарів, починаємо вчити: професор у Відні читає лекцію для львівських травматологів (за допомогою «Телемедицини», – ред.). Це нереально робити щодня, але це робить медицину доступнішою і дешевшою для населення», – наголосив Олег Березюк.
Відтепер, зазначив він, лікар у Бурштині не буде боятися подзвонити до колеги у Львівську лікарню швидкої медичної допомоги за консультацією, а пацієнту вже не доведеться їхати з Бурштина до Львова. Більше того: лікарю в Бурштині треба буде готуватися до консультації, підчитати книжку, подумати над діагнозами… Також проект дає змогу проведення циклів семінарів навчань. Це вже відбувається».
Також, зі слів чиновника, «Телемедицина» дає змогу обмінюватися за допомогою електронної пошти знімками пацієнтів для проведення консультацій.
«Крім того, критично важливим є запровадження електронної історії хвороби. Електронна історія хвороби дисциплінує лікаря. Коли воно на сервері – це важче видалити, ніж видерти паперову сторінку», – додав Олег Березюк.
Нагадаємо, 26 квітня Львівська міська рада в особі заступника міського голови Львова з гуманітарних питань Василя Косіва підписала Декларацію про соціальне партнерство з ДТЕК. У межах декларації у Львові та області впроваджуватимуть соціальний проект «Телемедицина», який має покращити діагностику та виявлення онкологічних та кардіологічних недуг.
Як інформував ZAXID.NET, лише на Львівщині компанія ДТЕК вкладає для реалізації цього проекту 1 млн грн.