Заяви про відсутність у рішенні Європейського суду з прав людини визнання політичних мотивів арешту Юлії Тимошенко є перекрученням або спекуляціями. Про це сказала представник Юлії Тимошенко у першій скарзі до ЄСПЛ Валентина Теличенко, коментуючи інтерв’ю співробітника Суду Родеріка Лідделла деяким українським ЗМІ.
За її словами, навколо роз’яснень Ліддела були влаштовані спекуляції, які ймовірно спотворили зміст коментаря. Теличенко підкреслила, що встановлення Європейським судом політичних мотивів арешту Юлії Тимошенко не підлягає сумніву, повідомляє прес-служба ВО «Батьківщина».
«У разі встановлення порушення статті 18 Європейської Конвенції ЄСПЛ обов’язково встановлює, які саме незаконні мотиви мали місце. У рішенні щодо Тимошенко суд установив, що суддя Кірєєв неповагу до суду вказав як причину арешту в той час, як справжню причину приховав. Суд чітко пов’язав справи Тимошенко та Луценка як такі, в яких порушення статті 18 було з тих самих мотивів – політичних», - пояснила Валентина Теличенко.
Представник наголосила, що сам текст рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко містить чітке формулювання про наявність політичних мотивів.
«…Як і в справі Луценка, суд вбачає ряд специфічних особливостей обставин арешту заявниці, які дозволяють встановити наявність політичних мотивів арешту окремо від оцінки загального контексту ймовірно політично мотивованого кримінального переслідування заявниці як лідера опозиції шляхом ініціювання низки кримінальних проваджень після зміни влади та перед парламентськими виборами», - йдеться у п.298 рішення ЄСПЛ.
Нагадаємо, 30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв’язку з арештом. Водночас, Генеральна прокуратура України наполягає, що арешт Юлії Тимошенко був законним. Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький дав зрозуміти, що Україна може оскаржити це рішення. Згодом міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що Україна навряд чи буде оскаржувати рішення Європейського суду з прав людини щодо Тимошенко, оскільки єдине встановлене Євросудом порушення вже виправлено з прийняттям нового КПК.
У ЄС і США, зважаючи на рішення ЄСПЛ, закликали українську владу якнайшвидше звільнити Юлію Тимошенко.