Сьогодні у Львові стартував V Міжнародний освітянський курс Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету. Така конференція у нашому місті відбувається вперше. На захід приїхали понад 400 лікарів з України та Європи.
«Тема цукрового діабету важлива для всього світу. Це жахлива статистика, що кожних 10 секунд у світі 1 людина помирає від цієї хвороби. Думаю, ваша праця сьогодні, ваші думки, ваші роздуми зроблять добрий імпульс, щоб ситуація змінювалася на краще», - сказав у вітальному слові мер Львова Андрій Садовий.
Міський голова побажав медикам знайти унікальні рецепти, як цю недугу побороти, щоби світ про неї забув, бо «коли люди збираються разом, з’являється несамовита сила і нова енергія», повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Він також запросив гостей міста ознайомитись з архітектурою Львова, скуштувати львівської кави та шоколаду.
У роботі курсів беруть участь провідні вчені з Європи – Великої Британії, Греції, Німеччини, Ірландії, Італії, Швеції. В ролі слухачів для участі в конференції зареєструвалися більш ніж 400 лікарів-ендокринологів. Серед них – понад 60 слухачів з інших країн – Росії, Білорусії, Молдови, Казахстану, Грузії, Азербайджану, Вірменії. Є також лікарі з Польщі, Угорщини, Чехії та інших країн Євросоюзу.
Довідка
Уже протягом шести років у Львові проводиться активна профілактична робота щодо найпоширеніших хвороб. З 2007 року у Львові започатковані та щорічно проводяться профілактичні акції, у результаті яких загалом за 2007-2012 роки обстежено 994 344 особи.
У 2012 році проведено сім акцій, за результатами яких обстежено 148 427 осіб та виявлено 5 565 хворих.
У 2012 році було проведено Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету: обстежено – 7 833 осіб, вперше виявлено гіперглікемію у 383 осіб (4,9%).
Цукровий діабет – глобальна проблема та причина величезних людських і соціально-економічних втрат. Сьогодні більше 260 мільйонів людей у всьому світі страждають на цукровий діабет (ЦД). В Україні ЦД виявлений більш ніж в мільйона жителів, однак ця цифра в 2,5 рази менша істинної. Кожні 10 секунд світ втрачає людину, хвору на ЦД, кожні 30 секунд — проводиться ампутація кінцівки внаслідок ускладнення ЦД.
3 млн людей не знають про наявність у них ЦД, 15-19% хворих вперше дізнаються про ЦД під час гангрени нижньої кінцівки, 75% хворих на ЦД помирають від мікро- та макросудинних ускладнень.
Як свідчить статистика, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази; ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда — в 2 рази, патології нирок – в 17 разів, артеріальної гіпертензії – в 3 рази. Аналогічна ситуація спостерігається і у Львові.