У Тернополі в останні тижні сповільнилися темпи викупу орендарями приміщень комунальної власності, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Тернопільської міської ради.
"Фінансова криза поступово дає про себе знати і в нашому місті, - зазначив заступник міського голови з питань економіки Петро Гринчишин. - Неможливість отримати кредити на розвиток бізнесу та замороження дострокової видачі депозитів призвели до зниження платоспроможності суб’єктів підприємницької діяльності".
Стурбованість влади викликає той факт, що навіть за умов, коли оцінка приміщень робилась за курсом 4,85-5,05 грн/дол., приміщення все одно не викуповуються, хоча сьогодні комерційний курс становить 7,47 грн/дол., і при продажі накопиченої валюти цілком очевидна економія.
"Ми з розумінням ставимось до проблем бізнесу, але хочемо, щоб інтереси громади теж були враховані. Адже кошти від приватизації ідуть виключно на капітальні вкладення, і цих грошей місто потребує постійно", - наголосив Петро Гринчишин.
Після проведеної роботи, з 41 суб’єкта господарювання, які розпочали процедуру викупу орендованого комунального приміщення, лише 7 погодились на внесення коштів ще в цьому році на 1,2 млн грн.
За 11 місяців поточного року від оренди комунального майна поступило в бюджет 9958 тис. грн при плані 8886 тис. грн, що становить 112%.
Від приватизації майна за аналогічний період бюджет міста отримав 8178 тис. грн. В загальній площі приватизованих об’єктів (7536 м кв) площа підвалів становить 5537 м кв, або 73%.