Територію ЛАЗу вперше зняли з квадрокоптера

Як сьогодні виглядає гордість Львова

17:02, 19 лютого 2016

Журналісти Телеканалу новин «24» здійснили аерозйомку корпусів «Львівського автобусного заводу» за допомогою дрону - безпілотного літального апарату, який дозволяє здійснювати зйомку з повітря.

На відео видно всю територію заводу площею 56 га та занедбані корпуси загальною площею 127 тис. м² на вулиці Стрийській, 45 у Львові. Деякі будівлі вже почали руйнуватись - у них немає даху або стін.

«Львівський автобусний завод», заснований у 1945 році, у найкращі свої роки випускав понад 14 тисяч автобусів. Конструкції, розроблені ЛАЗом в 50-х роках, ставали ноу-хау в автобусобудуванні. 

ЛАЗ у 1950-ті роки (photo-lviv.in.ua)

У 2001 році ЛАЗ приватизували. 70,41% акцій придбало українсько-російське науково-виробниче підприємство «СІЛ-Авто».  Тепер прокуратура стверджує, що ці акції вартістю 27,1 млн грн вибули з державної власності незаконно, внаслідок протиправних дій акціонерів товариства.

Минулоріч на землі та будівлі заводу наклали арешт, однак у січні 2016-го на підставі підробленого рішення суду нерухомість перепродали, повідомила Прокуратура Львівської області.

Як встановив ZAXID.NET, власниками будівель стали дві юридичні особи, які пов’язані з попереднім співвласником – росіянином Ігорем Чуркіним, ТОВ «Львівський автобусний завод» й ТОВ «Будтехкомплектпостач Груп».

Наразі на все майно знову наклали арешт, відкрито два кримінальних провадження - за фактом заволодіння державним майном та придбання права на таке майно шляхом обману й  за фактами вчинення шахрайських дій та використання підробленої документації.

Нагадаємо, «Львівський автобусний завод» з 2013 року зупинив роботу, оскільки виробництво вирішили перенести до Дніпродзержинська.