Територію ЛАЗу вперше зняли з квадрокоптера

Як сьогодні виглядає гордість Львова

19 лютого 2016

Журналісти Телеканалу новин «24» здійснили аерозйомку корпусів «Львівського автобусного заводу» за допомогою дрону - безпілотного літального апарату, який дозволяє здійснювати зйомку з повітря.

На відео видно всю територію заводу площею 56 га та занедбані корпуси загальною площею 127 тис. м² на вулиці Стрийській, 45 у Львові. Деякі будівлі вже почали руйнуватись - у них немає даху або стін.

«Львівський автобусний завод», заснований у 1945 році, у найкращі свої роки випускав понад 14 тисяч автобусів. Конструкції, розроблені ЛАЗом в 50-х роках, ставали ноу-хау в автобусобудуванні. 

ЛАЗ у 1950-ті роки (photo-lviv.in.ua)

У 2001 році ЛАЗ приватизували. 70,41% акцій придбало українсько-російське науково-виробниче підприємство «СІЛ-Авто».  Тепер прокуратура стверджує, що ці акції вартістю 27,1 млн грн вибули з державної власності незаконно, внаслідок протиправних дій акціонерів товариства.

Минулоріч на землі та будівлі заводу наклали арешт, однак у січні 2016-го на підставі підробленого рішення суду нерухомість перепродали, повідомила Прокуратура Львівської області.

Як встановив ZAXID.NET, власниками будівель стали дві юридичні особи, які пов’язані з попереднім співвласником – росіянином Ігорем Чуркіним, ТОВ «Львівський автобусний завод» й ТОВ «Будтехкомплектпостач Груп».

Наразі на все майно знову наклали арешт, відкрито два кримінальних провадження - за фактом заволодіння державним майном та придбання права на таке майно шляхом обману й  за фактами вчинення шахрайських дій та використання підробленої документації.

Нагадаємо, «Львівський автобусний завод» з 2013 року зупинив роботу, оскільки виробництво вирішили перенести до Дніпродзержинська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії