Термін реєстрації нерухомості скоротили до 14 днів

12:25, 15 січня 2013

У Львові новостворена служба управління юстиції, яка реєструє майнові права на будинки та землю, проводить процедури швидше, ніж це досі робили в БТІ. Реєстрація відбувається впродовж 14 робочих днів, що в порівняні з Бюро технічної інвентаризації забирало один місяць. Також новий відділ реєстрації працює довше – з 9:00 до 20:00.

Про це інформують «Головні новини Львова».

Новостворена служба управління юстиції щодня приймає близько 40 заяв. Тут стверджують – реформа ані на день не зупинила ринку нерухомості. За сім робочих днів нова установа прийняла 244 заяв. Це пояснюють сезоном зимових свят, коли ринок нерухомості майже не працює, однак великих черг тут не чекають. До державних реєстраторів тепер приходять люди, які отримали нове майно або ж не встигли зареєструвати вже укладену угоду.

Державний реєстратор Василина Мошора розповідає: «Реєстраційна служба здійснює реєстрацію речових прав на нерухоме майно на підставі первинних документів, тобто на новозбудоване та реконструйоване майно, також реєстраційна служба реєструє право власності на підставі договорів, свідоцтв, які були видані до січня 2013 року і не були зареєстровані в органах БТІ».

Більшість угод тепер реєструють нотаріуси, яких на Львівщині більше чотирьохсот. З нового року вони можуть самі вносити зміни у Державний реєстр власності на нерухомість.

Завідувач третьої львівської державної нотаріальної контори Зоряна Спільник каже: «Ми здійснюємо вторинну реєстрацію. У тому випадку, якщо право власності вже було зареєстровано, людина хоче продати чи подарувати цей об’єкт нерухомості, все це здійснюється в нас безпосередньо в нотаріуса, вже не треба бігати по інших структурах».

Позитивно реформу оцінюють також ріелтори, мовляв продати, успадкувати чи подарувати нерухомість з нового року - простіше і швидше. Голова обласної асоціації фахівців з нерухомості Олег Феник коментує: «Треба було приїхати, зробити технічні заміри, отримати експертну оцінку, отримати витяг з права власності, тобто ця вся процедура – вона затягувалась до місяця часу. На сьогоднішній день сама процедура реєстрації права власності не потребує попередніх погоджень тих всіх інстанцій».

Водночас начальник управління юстиції у Львівській області Андрій Багряк каже: «Більше реєстрації на себе беруть державні та приватні нотаріуси як спеціальні суб’єкти державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Державних і приватних нотаріусів на сьогоднішній день на території Львівської області 429».

Як інформував ZAXID.NET, з 2013 року в Україні вступає в дію податок на нерухомість.