Тернопіль заборгував за тепло та газ близько 20 млн грн

17:57, 29 вересня 2008

За словами міського голови Тернополя Романа Заставного, на сьогодні місто готове до опалювального сезону на 90%. Про це мер повідомив 29 вересня на прес-конференції, присвяченій готовності міського господарства до опалювального сезону, - поінформували ZAXID.NET в прес-службі Тернопільської міської ради.

Тривають роботи із реконструкції двох відомчих котелень на просп. С.Бандери та вул. Д.Галицького. Стосовно опалення гуртожитків ВАТ „Текстерно”, міський голова зазначив, що укладено угоду із даним підприємством про забезпечення у них теплопостачання. Також ведеться робота із будівництва власної котельні для гуртожитків комбайнового заводу.

Перед початком опалювального сезону гостро постало питання погашення заборгованості населення за отримані комунальні послуги. „Зважаючи на складну економічну ситуацію, в якій сьогодні опинились наші громадяни, наші сім’ї, ми не підніматимемо тарифів на компослуги, принаймні, до кінця поточного року, - сказав міський голова Роман Заставний. - Водночас, звертаюсь до усіх мешканців з проханням розрахуватись у повному обсязі за комунальні послуги, бо лише у такому випадку ми зуміємо забезпечити теплопостачання при нині діючих тарифах”. Зараз заборгованість мешканців перед КП „Тернопільміськтеплокомуненерго” становить понад 13 млн грн, перед газопостачальниками - 6,8 млн грн.

"У зв’язку із складною економічною ситуацією в державі, проблемним є виконання бюджету Тернополя, - зауважив міський голова. - Така тенденція спостерігається і в інших українським містах обласного значення".

Аналізуючи проект державного бюджету на 2009 рік, Роман Заставний підкреслив, що у ньому не передбачається коштів на бюджет розвитку (для порівняння, у минулорічному бюджеті країни було закладено 24 млн грн державних субвенцій на соціально-економічний розвиток Тернопільської області, в тому числі, обласного центру, і 14 млн грн - на енергозбереження). Також не внесено змін до Бюджетного кодексу щодо включення позашкільної мережі до делегованих повноважень, фінансованих державою, відтак органи місцевого самоврядування й надалі змушені будуть використовувати власні кошти для підтримки позашкільної освіти.

Під час прес-конференції також обговорено роботу громадського транспорту, зокрема, відзначено проблемне фінансування транспортної галузі через неповну компенсацію державою пільгових перевезень.