Тернопільщина може на 50% перейти на альтернативні джерела енергії

17:18, 5 червня 2009

У структурі споживання енергетичних ресурсів у Тернопільській області домінантне місце має природний газ, на другому місці - електрична енергія. За показниками 2008 року це, відповідно, 54% та 30% від загального споживання. Тож використання альтернативних джерел енергії, передусім місцевих видів палива (торф, деревина, солома, відходи рослинного походження сільського господарства і переробної промисловості), в області є одним із можливих способів підвищити рівень енергетичної безпеки. Область майже на 50% може замінити споживання природного газу альтернативними джерелами енергії. Про це йдеться в проекті обласної програми розвитку сфери альтернативних джерел енергії, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі ТернОДА.

Пропонований документ визначає проблеми, на розв’язання яких спрямована програма, дає обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, терміни виконання, обґрунтовує також енергетичний потенціал альтернативних джерел енергії, визначає напрями діяльності та заходи обласної програми розвитку сфери альтернативних джерел енергії на 2010-2014 роки. Основними завданнями програми є забезпечення з урахуванням розвитку теплових мереж населених пунктів та техніко-економічного обґрунтування заміни котлів, які працюють на природному газі, мазуті та вугіллі на енергоефективні котли та теплогенератори, які працюють на біопаливі; модернізація (або заміна) котлів в бюджетних установах області; розвиток сировинної бази для виробництва біопалива; створення в області виробництва місцевих видів енергетичного палива (торфу, відходів з деревини, соломи, біогазу та інші).

Також планується освоєння виробництва на території області котлів, які працюватимуть на місцевих енергетичних ресурсах; сприяння будівництву об’єктів з виробництва біогазу, дизельного біопалива, біоетанолу, а також перепрофілювання частини підприємств харчової та переробної промисловості на виробництво біопалива; впровадження технологій і устаткування з використання енергії довкілля для теплопостачання з використанням теплових помп тощо.

Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації має подати зазначений проект програми на затвердження чергової сесії обласної ради відповідно до регламенту обласної ради.