Тернопільщину щороку відвідує близько 5 млн туристів

17:38, 17 червня 2009

За неофіційною інформацією основні туристичні центри Тернопільської області щорічно відвідує близько 5 млн. туристів. Основна їх частина - це паломники до Почаєва та Зарваниці. Згідно з моніторингом, проведеним спільно головним управлінням та операторами внутрішнього туризму, кількість осіб, які відвідали область у 2008 році з екскурсійною або туристичною метою, зросла у півтори рази, порівняно з 2007 роком. Про це йшлося на нараді, присвяченій розвитку туризму на Тернопільщині, -повідомили ZAXID.NET в прес-службі ТернОДА.

Оскільки розвиток туризму істотно впливає на такі сектори економіки, як транспорт, торгівля, зв’язок, виробництво товарів широкого вжитку тощо, то реальний фінансовий оборот від туризму в області становить не менше 500 млн. грн. на рік. Незважаючи на таку, загалом, немалу суму, все ж доводиться констатувати, що при такому потужному туристичному потенціалі наявні цифри його використання розчаровують.

І основна причина такого явища у вкрай слабкій туристичній інфраструктурі та в незадовільному, невмілому використанні існуючих об’єктів, що приваблюють туристів.

Начальник головного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Гульовський детально зупинився на причинах, які стоять на заваді в процесі перетворення туристичної сфери області в сучасну галузь економіки. Це - відсутність відповідних закладів розміщення різних стандартів і низький рівень розвитку сфери обслуговування; незадовільний стан доріг, відсутність під’їздів до багатьох популярних туристичних об’єктів; незадовільний стан пам’яток культурної спадщини; відсутність індустрії відпочинку та розваг тощо.

В обговоренні туристичних проблем взяв участь підприємець з Гусятина Михайло Голод, який говорив про перспективи кемпінгових містечок та про розбудову кемпінгового містечка на території Красненської сільради Гусятинського району. Директор Тернопільського обласного спортивно-туристичного клубу Валерій Старичков підняв проблему участі місцевих громад та органів місцевого самоврядування у збереженні природних та культурних пам’яток.

Голова обласної спілки власників землі, організатор семінарів з розвитку сільського туризму Лариса Римар розповіла, що їхня організація має хороші напрацювання для селян, які хотіли б займатися зеленим туризмом. З цього приводу знайдено порозуміння з головними управліннями економіки та з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, однак закликала до співпраці ще й районні держадміністрації. Представник туристичної агенції “Гулівер-тур” Юрій Човган зупинився на труднощах в організації шкільного туризму.

Підбиваючи підсумки наради, голова облдержадміністрації зазначив, що на даному етапі найбільшою проблемою є створення єдиного інформаційного центру в області та його підрозділів у найбільш туистично привабливих районах. Там мали б працювати фахівці, ентузіасти своєї справи, а не просто чиновники. Необхідно чітко визначитися з функціями такого центру, розробити єдину концепцію розвитку туризму в області, навести тісні контакти з тур операторами з інших регіонів, мати якісні рекламні матеріали та професійних екскурсоводів тощо.

Голова облдержадміністрації зобов’язав керівників районів якісно підготувати реальні проекти обслуговування туристів біля важливих туристичних пам’яток. Також у кожному районі необхідно провести схожі наради, визначитися з основними напрямками розвитку туристичної галузі, продумати механізми реалізації найцікавіших проектів. Особливо роз’яснити місцевому населенню що таке зелений туризм, який від нього можна мати зиск.

Юрій Чижмарь дав три тижні на підготовку пропозицій стосовно роботи інформаційного центру та розвитку галузі в найбільш туристично привабливих районах. Наступну виїзну нараду буде проведено вже на базі конкретного туристичного об’єкту.