Тернопільська громада обговорить передачу Почаївської лаври УПЦ МП

13:20, 1 лютого 2012

У Тернополі відбудеться громадське обговорення зареєстрованого у Верховній Раді України законопроекту «Про повернення об’єктів культурної спадщини релігійних організацій» щодо передачі Почаївської лаври УПЦ МП. Обговорення розпочнеться о 17.30 2 лютого в Українському домі «Перемога».

Згідно із цим законопроектом №9690 від 20 січня 2012 року, Кабінету міністрів України пропонується у тримісячний термін  вирішити питання щодо передачі об’єктів, розташованих у Кременецькому районі, – Свято-Богоявленському жіночому монастирю Тернопільської єпархії та Почаївській Свято-Успенській лаврі Української православної церкви Московського патріархату.

Нагадаємо, депутати ВРУ хочуть віддати УПЦ МП Києво-Печерську і Почаївську лаври.

За словами народного депутата В.Горбаля, більшість депутатів підтримує повернення храмів та лавр Православній церкві. "Цей законопроект юридично правильно описує ситуацію, що склалася де-факто з лаврами, відновлює історичну справедливість, повертаючи Церкві відібрані в неї під час становлення радянської влади культові споруди", - зазначив він.

Народний депутат також наголосив, що ухвалення цього проекту сприяє виконанню зобов'язань, узятих Україною у зв'язку з членством у Раді Європи.

Авторами законопроекту є народні депутати фракції Партії регіонів Андрій Деркач, Василь Горбаль та Дмитро Шенцев, член фракції Народної партії Сергій Гриневецький, член фракції Комуністичної партії України Олександр Голуб, а також голова депутатської групи "Реформи заради майбутнього" (обраний за списком БЮТ) Ігор Рибаков.

На думку В.Горбаля, оскільки авторами законопроекту є депутати, що входять до різних фракцій Верховної Ради, практично немає сумнівів у тому, що його буде ухвалено на найближчій сесії ВР.

Він також висловив думку, що ухвалення цього законопроекту покладе край спробам використання політиками юридичних прогалин законодавства для підняття рейтингу на міжконфесійних протистояннях.

У законопроекті розмежовано повноваження місцевих адміністрацій та Кабінету Міністрів щодо передачі об'єктів, що є пам'ятками архітектури, визначено механізм встановлення суворого контролю над використанням цих об'єктів за призначенням. Передбачено також погодження з органами державної влади проведення ремонтних робіт і реконструкції.