Кожного року на тернопільському ставі відбувається цвітіння синьо-зелених водоростей. Цей процес супроводжується неприємним запахом. Найбільше від цього страждають риби та рослинність водойми. Синьо-зелені водорості зменшують рівень кисню у воді, тому все живе гине.
Для того, аби цього року зменшити небезпечне цвітіння в озеро вперше висіяли зелені водорості – хлорелу та сценедесмус. Про це у середу, 26 травня, повідомила Тернопільська міськрада.
«Ми вирішили експериментально піти європейським шляхом і спробувати боротися з цвітінням синьо-зелених водоростей за допомогою зелених водоростей», – розповідає головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міської ради Світлана Молодецька.
Екологи обрали три ділянки і там провели так зване водяне «озеленення» – це біля Надставної церкви, поруч з причалом для катерів та поблизу вулиці Чумацької біля ресторану Riverside.
Вирощуванням хлорели та сценедесмуса займається Барська філія ВП «Цукорпромводоналадка». За словами директора підприємства Василя Дуди, боротьба із водоростями-шкідниками за допомогою штучно хлорели та сценедесмуса є не лише органічним, але й ефективним.
«Зелені водорості – хлорела та сценедесмус після потрапляння у водойму активно ростуть і розмножуються, і тим самим запобігають росту синьо-зелених водоростей. У ставі покращується кисневий режим. Хлорела також створює сприятливе середовище для розвитку фіто- та зоопланктону, які є кормом для риб», – розповів Василь Дуда.