Терор – сучасна зброя Путіна

Які існують підстави, аби називати «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями

22:07, 2 жовтня 2014

Відтоді, як російські та проросійські сили почали дестабілізувати ситуацію у східній частині України, стало чітко видно, що керовані й фінансовані Кремлем «ДНР» і «ЛНР» вчиняють дії, які можна однозначно окреслити як терористичні. З часом – особливо, коли плани Володимира Путіна створити контрольовані ним самопроголошені парадержавні утворення зійшли нанівець – терористичний компонент на Донбасі ставав щораз очевиднішим.

Локально-глобально

Вплив на вибір форми контролю над окупованими територіями справила пасивна позиція більшості мешканців Донбасу: вони не були готові до будь-яких рішучих дій. Навіть прихильники  «ДНР» і «ЛНР» обмежилися «моральною підтримкою». Тож лідерам «народних республік» не залишилося нічого іншого, як вдатися до терористичних методів: примус, залякування, шантаж, вбивства, провокації.

Приклади терористичної діяльності зафіксовані у щомісячних звітах комісії ООН з прав людини. Читаємо в них, приміром: «В областях Донецькій та Луганській шириться страх, зростає кількість випадків залякувань і нападів з боку озброєних груп, спрямованих проти звичайних мешканців, котрі підтримують єдність України або відверто висловлюють незгоду з існуванням двох самопроголошених республік».

Ще яскравішим є такий фрагмент: «Поза участю у воєнних акціях (проти урядових військ), озброєні групи продовжували здійснювати вбивства, викрадення громадян, вдавалися до фізичних і моральних тортур, брутально порушували права людини і норми міжнародного права. Досі залишається невідомою кількість осіб, утримуваних у заручниках озброєними групами». Складно уявити більш промовистий опис  терористичної діяльності «ДНР» і «ЛНР».

Варто додати до цього збиття контрольованими Кремлем терористами «ДНР» малайзійського авіалайнера Boeing-777: 17 липня загинуло 298 невинних людей. Ця трагедія стала новим «11 вересня», винісши терористичну діяльність «ДНР» і «ЛНР» на міжнародний рівень.

Тривожні паралелі

Досить легко зауважити аналогії в діяльності донбаських терористів і бойовиків «Талібану» та «Аль-Каїди» в Афганістані. Що у них спільного? Агресивна індоктринація мешканців у поєднанні з терором проти інакодумців. А також накручування антизахідних настроїв і пошук зовнішніх ворогів, котрі нібито несуть відповідальність за всі проблеми.

У риториці «ДНР» та «ЛНР» це видно, як на долоні: акцентування участі Заходу у зміні уряду в Києві та підбурювання протидіяти його експансії, пояснення нездатності прийняти європейські цінності «таємничою слов'янською душею».

Аналогії можна побачити і в господарці: зруйнована інфраструктура регіону і як наслідок – зубожіння місцевого населення.

На інформаційному рівні відбуваються кремлівські маніпуляції: Москва, використовуючи тотальний контроль над медіа-простором Росії та Донбасу, створює для суспільства образ ворога (це, звісно, українська влада й Захід), котрий «винен у всіх економічних і політичних проблемах».

Чорна дірка

Така модель функціонування Донбасу цілком задовольняє Путіна: в Європі з’явиться бідний і проросійський регіон з антиукраїнською та антизахідною ідеологією, чиї лідери для досягнення своїх цілей використовують терористичні методи. Це означає, що до арсеналу Путіна додасться черговий силовий (терористичний) аргумент тиску на Захід.

Підтримуючи терор на сході України, російський президент перетворює контрольовані ним «ДНР» і «ЛНР» на звичайні терористичні організації, які несуть нові загрози людству. Цю небезпечну тенденцію потрібно зупинити, в іншому разі міжнародне співтовариство може отримати нову «Аль-Каїду».

Західний світ довго зволікав зі здійсненням рішучих кроків проти «Талібану» й «Аль-Каїди» – він не поспішав братися за вирішення проблеми, допоки ці організації тероризували «тільки» місцеве населення і не поширювали свої операції за межі Афганістану. Зволікання призвело до великомасштабних терористичних актів і тисяч жертв по всьому світу.

У цих умовах існує єдиний спосіб, аби запобігти виникненню «Аль-Каїди» у Східній Європі (під назвою «ДНР/ЛНР»): міжнародна спільнота повинна зайняти жорстку позицію і не дати цим відверто терористичним організаціям легітимізуватися.

Україна вже зробила кроки, спрямовані на стримування діяльності «ДНР» та «ЛНР». Відповідно до українського законодавства, Генеральна прокуратура офіційно визнала їх терористичними організаціями. Проте їхня діяльність вже перенеслася на міжнародний рівень, а тому потрібне визнання їх такими і на міжнародній арені.

 

Текст опубліковано у межах проекту співпраці між ZAXID.NET і польським часописом „Nowa Europa Wschodnia”. Попередні статті проекту: Україна – ЄС: гарячий фініш переговорівУкраїна – втеча від вибору, Східне партнерство після арабських революцій, У кривому дзеркалі, Зневажені, Лукашенко йде на війну з Путіним, Між Москвою й Києвом.

Оригінал статі: Terror: współczesna broń Putina