Терористи ДНР і ЛНР ведуть переговори про отримання фосфорних боєприпасів з Росії, – МВС

11:49, 22 липня 2014

Міністерство внутрішніх справ України отримало неспростовні докази про те, що терористичні організації ЛНР і ДНР ведуть переговори про отримання з Росії партії фосфорних боєприпасів для використання в установках залпового вогню «Град».

Про це у вівторок, 22 липня, повідомив  радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає прес-служба міністерства.

«Близько місяця тому в російських ЗМІ, які підтримують терористичні організації ЛНР і ДНР, з'явилися звинувачення на адресу українських військових у нібито застосуванні фосфорних боєприпасів проти мирного населення. Як завжди в якості доказів наводилися «свідчення очевидців», які не можливо перевірити через відсутність самих очевидців», - йдеться у повідомленні.

Не виключено, що терористи мають намір використовувати фосфорні боєприпаси для обстрілу мирних жителів з метою звинуватити в їхній болісній загибелі українську армію.

«Ці докази будуть найближчим часом передані до Ради Безпеки ООН і ОБСЄ для фіксації чергового факту прямої підтримки терористів з боку Російської Федерації, оскільки фосфорні боєприпаси для установок залпового вогню в будь-якому магазині не купиш», – зазначив Антон Геращенко.

У правоохоронному відомстві попередили, що використання фосфорних боєприпасів, заборонених Міжнародними Конвенціями, не припустиме, а особи, причетні до завезення на територію України та використання їх проти мирних жителів і українських військових, будуть засуджені судом до довічних термінів ув’язнення.

Боєприпаси, які містять білий фосфор, поширюють запалювальну речовину, температура горіння якої перевищує 800 °C, на значній території. Площа ураження може досягати кількох сотень квадратних метрів. Горіння продовжується до тих пір, поки весь фосфор не вигорить або поки не припиниться доступ кисню. Така зброя може викликати особливо тяжкі та хворобливі каліцтва або ж спровокувати повільну і дуже болісну смерть.

Використання фосфорних боєприпасів заборонене Протоколом ІІІ до Конвенції про заборону або обмеження конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що наносять надмірні пошкодження або мають невибіркову дію.

СРСР (а значить і Російська Федерація як правонаступник Радянського Союзу) приєднався до цієї Конвенції у 1983 році. Однак на складах в РФ досі зберігаються мільйони одиниць не утилізованих фосфорних боєприпасів для артилерії і систем залпового вогню.