Терористи не допускають міжнародних експертів, зокрема, представників ОБСЄ, до зони падіння Боїнга-777 у Донецькій області. Усі заяви терористів про те, що зона падіння підконтрольна силам АТО, не відповідають дійсності.
Про це під час брифінгу в Києві у неділю, 27 липня, заявив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.
За його словами, передові позиції Збройних сил України розташовані на відстані щонайменше 35 км від місця трагедії, під населеним пунктом Дебальцеве Донецької області.
Як відомо, міжнародні експерти, які планували сьогодні відвідати місце катастрофи малайзійського Боїнга-777, відмовилися від планів через стрілянину в тому районі.
«Зона падіння літака поки що перебуває під контролем терористів. Проте зараз усі сили спрямовані на те, щоб звільнити територію, де відбулась ця жахлива катастрофа. Щоб ми могли гарантувати міжнародним експертам повний доступ, провести на всі 100% обстеження території і отримати усі докази, необхідні для того, щоб дізнатись реальні причини цієї трагедії», – наголосив Андрій Лисенко.
Нагадаємо, наступного тижня Україна має ратифікувати документ, необхідний для початку роботи міжнародного поліцейського контингенту на місці трагедії «Боїнга-777» у Донецькій області.
Як повідомляв ZAXID.NET, 17 липня терористи збили пасажирський літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур і летів на висоті 10 100 м. На борту літака перебувало 298 осіб: 15 членів екіпажу і 283 пасажири. Усі вони загинули.
Перед цим в РНБО повідомили, що у терористів з'явилися установки, які здатні збивати літаки на великих висотах.
Президент України Петро Порошенко назвав цей інцидент терактом.
Дані українських та американських спецслужб підтверджують, що терористи збили цей літак з озброєнь, які надійшли з Росії.
Терористи заявляли, що допустять комісію з розслідування падіння «Боїнга» до місця трагедії, якщо влада України зупинить проведення антитерористичної операції. Однак президент Росії Володимир Путін 21 липня попросив терористів не перешкоджати роботі комісії з розслідування цього інциденту. Після цього бойовики передали «чорні скриньки» збитого ними літака представникові Малайзії.
Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон повідомив, що бортові самописці малайзійського літака на прохання Нідерландів розшифровуватимуть британські експерти.