Організація «Лікарі без кордонів» (Médecins Sans Frontières, MSF) вважає, що раптове припинення її діяльності в Донецьку за ініціативою так званої «ДНР» матиме загрозливі для життя тисяч людей наслідки, повідомляється в прес-релізі MSF.
«19 жовтня MSF отримала письмове повідомлення від т. з. Міжвідомчого комітету з питань акредитації гуманітарних місій про те, що акредитацію MSF у самопроголошеній «ДНР» було припинено, і їм у терміновому порядку необхідно припинити свою діяльність. Причини такого рішення організації представлено не було. Досі MSF координувала всю свою діяльність з владою і готова продовжувати цю співпрацю заради збереження здоров’я тисяч уразливих громадян «ДНР», – повідомляється в прес-релізі, який цитує «Інтерфакс-Україна».
«Це рішення матиме загрозливі наслідки для пацієнтів MSF, які залишаються позбавленими допомоги. Ми наполегливо вимагаємо від Гуманітарного комітету “ДНР” негайно переглянути своє рішення, щоб ми могли відновити надання такої необхідної медичної допомоги», – наведено в прес-релізі слова операційного директора MSF Барта Янсенса.
За інформацією MSF, від початку конфлікту в травні 2014 року MSF безкоштовно надала медикаменти та матеріали для лікування поранених і пацієнтів із хронічними захворюваннями 170 медичним закладам. Крім того, з травня 2015 року працівники MSF провели понад 85 тис. консультацій спільно з місцевими органами охорони здоров’я на базі 40 мобільних клінік, надаючи допомогу людям у населених пунктах, звідки втікали лікарі та медсестри і де аптеки порожні.
«Ми практично єдина організація, що надає протитуберкульозну допомогу у в’язницях, надає інсулін хворим на діабет і матеріали для гемодіалізу для лікування ниркової недостатності. З припиненням нашої діяльності не сьогодні-завтра тисячі пацієнтів, що страждають на хронічні, потенційно смертельні захворювання, будуть майже або повністю позбавлені допомоги», – наголосив Янсен.
За інформацією MSF, нині організація постачає 77% інсуліну, необхідного пацієнтам із діабетом віком 18 років на території, підконтрольній «ДНР», а також 90% продуктів, необхідних для проведення гемодіалізу – процедури, життєво необхідної пацієнтам із нирковою недостатністю.
Крім того, в MSF заявили, що близько 150 пацієнтів зі стійкою до ліків формою туберкульозу в пенітенціарній системі будуть позбавлені лікування, яке MSF надавала, починаючи з 2011 року.
«MSF вимагає від Міжвідомчого комітету з питань акредитації гуманітарних місій негайно переглянути відкликання акредитації організації, щоб MSF могла відновити життєво необхідну медичну діяльність», – заявив Янсенс.
MSF працює на сході України з 2011 року і надає медичну гуманітарну допомогу на базі мобільних клінік та у вигляді пожертвувань медзакладам по обидва боки конфлікту з травня 2014 року.
«Лікарі без кордонів» – міжнародна неурядова гуманітарна організація, покликана надавати безоплатну гуманітарну та медичну допомогу жертвам конфліктів, природних катастроф, епідемій або людям, виключеним із системи охорони здоров’я. MSF було засновано в 1971 році, надає допомогу у більш ніж 60 країнах. MSF не підтримує жодної зі сторін у будь-якому конфлікті, не залежить від якихось політичних, військових чи корпоративних програм і надає медичну допомогу людям виключно на основі потреб, незалежно від статі, раси, релігійних чи політичних переконань. MSF в Україні покладається на пожертвування приватних осіб і не фінансується урядовими організаціями.