Терористи збили пасажирський Boeing 777

Теракт на Донеччині став найбільшою за кількістю жертв авіакатастрофою після жахливих подій 9/11 у США

17:58, 17 липня 2014

Пасажирський літак «Боїнг-777» близько 16:20 впав у районі міста Шахтарськ Донецької області. Загинули усі, хто був на борту – це 283 пасажири, у тому числі троє дітей, і 15 членів екіпажу. Президент Петро Порошенко уже дав чітку характеристику цій трагедії – «це не інцидент, це не авіакатастрофа, це — терористичний акт».

За лічені години після авіакатастрофи з’явилися незаперечні докази того, що літак збитий ракетою із зенітно-ракетного комплексу «Бук» з території, що контролюється терористами. Зокрема, про збитий літак першими повідомили самі ж терористи, які у соцмережах почали хвалитися, що збили український транспортний літак Ан-26.

Після появи перших повідомлень про падіння пасажирського літака терористи почали заперечувати свою причетність до цієї трагедії, однак робили це геть непереконливо. Зокрема, один з лідерів ДНР Олександр Бородай заявив «Якщо це справді пасажирський лайнер, то це зробили не ми».

Російські ЗМІ майже відразу звинуватили у трагедії українських військових. З’явилися «свідчення» очевидців, які нібито бачили (на висоті понад 10 км!), як за «Боїнгом» летів український винищувач.  Почали говорити також, що літак був збитий засобами української ППО. Головний російський «Первый канал» навіть повідомив, що спершу український винищувач збив авіалайнер, а потім «ополченці» збили винищувач…

Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук заявив, що українські силовики, які беруть участь в АТО, не мають в зоні проведення операції засобів ППО. «Разом з тим, засоби ППО постійно застосовують у цьому регіоні проросійські терористи і підрозділи ЗС Росії», - сказав Тимчук.

В українському РНБО уже заявили «Боїнг» був збитий за допомогою російського ЗРК «Бук», який мають на озброєнні терористи. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, уточнивши, що в четвер вранці було зафіксоване переміщення цього комплексу з боку Тореза в Сніжне.

Натомість американський телеканал CNN, що посилається на власні джерела у Пентагоні, повідомив, за даними супутникового спостереження, ракета, що вразила пасажирський «Боїнг» була випущена з території Росії.

 

 

Авіакатастрофа на Донеччині, жертвами якої стали 298 людей, уже призвела фактично до згортання польотів міжнародних авіакомпаній над територією України. Зокрема, про припинення польотів над Україною уже заявили представники французької Air France, німецької Lufthansa, Turkish Airlines, а також російські «Аэрофлот» та «Трансаэро».

***  

Теракт на Донеччині, очевидно, матиме і серйозні міжнародні наслідки. На борту літака, окрім голландських туристів і малайзійців, перебували 23 громадяни США і 9 громадян Великобританії. Офіційний Лондон уже заявив про термінове скликання Ради Безпеки ООН з цього приводу, а президент США Барак Обама зателефонував до президента РФ Володимира Путіна з вимогою пояснень. Суть розмови наразі не розкривається, однак, якщо інформація з Пентагону про причетність росіян до цього теракту підтвердиться, сумніватися у жорсткій реакції з боку США та Великобританії не доводиться.