Терористичні ДНР і ЛНР хочуть переглянути мінські домовленості

13:48, 5 листопада 2014

Представники самопроголошених «Донецької та Луганської народних республік» заявили, що намір української влади скасувати закон про особливий порядок самоврядування у окремих районах Донбасу завдає шкоди мирному процесу. Водночас, вони наполягають на перегляді мінських домовленостей, інформує ВВС.

«Замість того, щоб допрацювати його (закон) і прийняти в редакції, погодженій під час мінських консультацій, Порошенко просто скасовує його. Пропонуючи якийсь інший, який не погоджений з представниками Донбасу і який взагалі ніхто не бачив», – йдеться у заяві так званих ДНР і ЛНР.

За словами представників терористів, українська влада мала узгоджувати з ними закон про самоврядування окремих районів Донбасу і закон про амністію.

«Тепер, після одностороннього рішення про скасування цих законів, Мінський протокол від 5 вересня фактично перекреслений. Ми готові працювати над новою редакцією протоколу», – наголосили в самопроголошених ДНР і ЛНР.

Як повідомляв ZAXID.NET, напередодні Рада національної безпеки і оборони України рекомендувала президенту Петрові Порошенку внести до Верховної Ради законопроект про скасування особливого режиму самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, як наслідок так званих «виборів», які 2 листопада сепаратисти організували на підконтрольній їм території.

У свою чергу Порошенко заявив, що готовий прийняти новий закон, проте лише за умови припинення вогню, відведення військ від лінії зіткнення, звільнення всіх заручників та скасування «незаконного виборчого фарсу».

Нагадаємо, 16 жовтня Петро Порошенко підписав закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», прийнятий в рамках процесу мирного врегулювання конфлікту в Донбасі.

5 вересня у Мінську було підписано угоду про припинення вогню на Донбасі. Робота контактної групи у Мінську була продовжена і сторони підписали наступний меморандум 19 вересня.

Проте, станом на початок листопада, бої і обстріли продовжуються. Загальна кількість порушень припинення вогню з моменту підписання Мінських домовленостей складає понад дві тисячі.