Учора, 29 квітня, у незалежному тестуванні з математики взяли участь 225 тисяч 383 особи (85,5% від загальної кількості зареєстрованих). Бланки з відповідями відправили до центрів обробки, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі МОН.
За інформацією Львівського представництва ГМ "Опора", на другому етапі тестування львівські школярі стали розкутішими: запаслися шпаргалками, почастішали випадки запізнення на тестування (у школі №2 міста Кам’янка-Бузька учасник ЗНО запізнився на 45 хв, звісно, його не допустили до здачі тесту), спостерігалося масове ходіння в туалет (виходили по 2-3 рази, до 15 хв), користування мобільними телефонами.
У „Львівській політехніці” громадський спостерігач застав школяра в туалеті за телефонною розмовою з репетитором. На основі цього складено акт, учасника ЗНО видалено з аудиторії. У львівській гімназії „Престиж” учасниця „забула” покласти телефон на столик для особистих речей; телефон дзвонив під партою - його власницю попросили покинути аудиторію. У тій же гімназії у школяра вилучили вісім (!) сторінок шпаргалок з формулами - хлопець покинув аудиторію. Схожі ситуації спостерігалися у золочівських школах, проте там учні залишилися в аудиторіях. В ЗОШ №4 м. Сокаль учасника тестування було видалено з аудиторії через виявлення у нього посібника та допоміжних матеріалів (калькулятор, зошит), хоча він стверджував, що не користувався ними. Однак наявність будь-яких допоміжних матеріалів заборонено, а учасник був ознайомлений з процедурами проходження ЗНО.
У львівській гімназії імені Симоненка на вул. Науковій двох учасників застали за телефонними розмовами, після складеного акту в них забрали можливість здати тестування. Не дочекавшись завершення тестування, батьки школярки, яку вигнали з аудиторії, увірвалися до школи, незважаючи на охорону, та попрямували до кабінету директора (відповідального за пункт тестування). Погрожуючи подати в суд, батьки намагалися вплинути на результати тесту своєї доньки. З цього приводу складено акт та надіслано до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Загалом, вдалося простежити більшу дисциплінованість учасників у районах Львівської області, ніж у місті Львові.
Окрім цього, типовими стали погано оснащені місця для громадських спостерігачів. Так, в одній з аудиторій львівської школи №9 громадського спостерігача посадили за парту відсутнього учасника ЗНО, а в школах Миколаєва та Золочева відстань між місцем громадського спостерігача та робочим місцем учасників ЗНО була близько 50 см, що звужувало ракурс спостереження.