Тези про причетність українців до розстрілів польських вчених – голослівні, - історик

15:00, 1 липня 2011

Тези про причетність українців до розстрілів польських вчених у Львові 1941 року – висмоктані з пальця. Про це заявив 1 липня під час прес-конференції-дебатів з екс-мером Львова Василем Шпіцером історик Василь Расевич.

«Реальних документів (про причетність українських націоналістів до розстрілів – ред.) немає. Ці звинувачення є абсолютно голослівні», - зазначив Василь Расевич.

Водночас історик зазначив, що Україна не веде належної міжнародної політики щодо представлення української точки зору на історичні події, а самі українські вчені не можуть брати участі у великих міжнародних конференціях через незнання мов.

«Насправді було б цивілізовано перед відкриттям такого пам’ятника, як буде відкрито у неділю (пам’ятник польським вченим, розстріляним у 1941 році – ред.), міжнародну наукову конференцію, на яку запросити польських, німецьких, єврейських, французьких, для об’єктивності – американських, і, безумовно, українських вчених, російських також, які би мали виступити із своїми результатами досліджень щодо цієї теми», - сказав Василь Расевич.

Своєю чергою екс-мер Львова Василь Шпіцер наголосив на тому, що ніколи не був проти того, аби у Львові встановили пам’ятник розстріляним польським вченим, однак додав, що ці вчені співпрацювали з більшовиками.

Як інформував ZAXID.NET, 3 липня у Львові відбудеться урочисте відкриття пам’ятника відомим львівським вченим, розстріляних німецькими нацистами у 1941 році. Подія приурочена до 70-х роковин від часу тих трагічних подій.

Нагадаємо, що раніше, 4 квітня цього року, Василь Шпіцер заявляв: «У Львові планують звести новий пам’ятник так званій польській професурі. Нехай залишається на совісті нинішньої львівської та української професури палка підтримка цього проекту, але хочу нагадати, що ця польська професура радо йшла на службу до більшовицької влади, не дивлячись на те, що більшовики разом з нацистами знищили їхню рідну батьківщину – Польщу – як державу», – заявив Василь Щпіцер.