Німеччина, як і Україна, проводить дуже динамічні реформи у соціальній сфері. Системний обмін досвідом між нашими країнами дозволяє оперативно відслідковувати нові тенденції в галузі соціального захисту населення. Про це віце-прем’єр-міністр України-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко зазначив сьогодні, 11 серпня, після завершення робочого візиту до ФРН.
Зокрема, під час зустрічі віце-прем’єр-міністра з керівництвом Федерального міністерства праці та соціальних питань було домовлено про започаткування нового рівня співпраці на експертному рівні. Двостороннє співробітництво буде зосереджене навколо питань впровадження пенсійної реформи, реформування системи соціальних фондів тощо.
Сторони також домовились, що підписання Угоди про соціальне забезпечення між Україною та Німеччиною відбудеться під час наступного засідання VI українсько-німецької Групи високого рівня з економічних питань, що має відбутися восени у Києві, повідомили у прес-службі Міністерства соціальної політики.
Важливим кроком на шляху зміцнення українсько-німецького співробітництва стало підписання Фінансової та проектної угоди між Кабінетом Міністрів України та Кредитною установою з питань відбудови (KfW) за проектом «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури».
Цей проект, вартістю 3,1 млн євро, спрямований на ефективне вирішення соціальних проблем Криму. Так, до впровадження затверджено 38 мікропроектів, серед яких - школи, дошкільні дитячі заклади, заклади культури та первинної медичної допомоги, водогони.
„Надзвичайно важливо, що місцева громада самостійно на місцях вирішуватиме, які об’єкти соціального та комунального призначення потребують першочергового відновлення. Це дозволить дієво залучити ініціативу людей до вирішення найболючіших проблем громади”, -- зазначив урядовець.