Проблема системи пільг в Україні сьогодні в тому, що люди, яким за законом мають надаватися пільга, але у яких дохід достатньо високий, отримують від держави ті ж гроші, що й люди, у яких доходи набагато менші. Відтак потрібно провести ревізію пільг і змінити систему їх нарахування. Але зробити це можна буде тільки після виборів.
Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів віце-прем'єр-міністр – міністр соціального розвитку України Сергій Тігіпко.
На думку міністра, адресність пільг передбачає наступне: є чорнобилець, у нього є сім’я, її дохід становить, припустімо, 10 тис. грн на кожного члена родини. Тоді йому пільги не платять, бо він багатий. А чорнобильцеві, в якого дохід 2 тис. грн або нижчий, –повинні виплачувати більше. От у чому проблема. Ви спробуйте таку ідею провести через суспільство, щоб воно її підтримало".
«Ось в чому проблема, –упевнений Тігіпко. - Якщо ви сьогодні маєте п’ять пільг ... то за нашим законодавством, ви одержуватимете п’ять пільг одночасно. І так буде доти, доки ми не перейдемо до нових принципів».
У Грузії, наводить приклад Тігіпко, не платять пенсію, якщо в людини є відповідні доходи, незважаючи на його трудовий стаж. «У нас же спробуйте сказати людині, яка була в Чорнобилі, що коли в неї є великий дохід, будинок, автомобіль, то жодні чорнобильські пільги їй не передбачені».
На думку Тігіпка, спочатку має відбутися «реально найважча дискусія в суспільстві: кому, за які заслуги та скільки давати, а кому відмовляти».
«До таких серйозних речей однозначно підходити буде складно. Для цього має бути спокійна ситуація, не має бути виборів, тому що це питання не популізму, тут потрібно спокійно розбиратися. Нині ж розхитувати ситуацію будуть усі політики, і хорошої, вдумливої розмови в суспільстві не вийде. А після виборів ми можемо до цього повернутися. Ви спробуйте таку ідею провести через суспільство, щоб воно її підтримало. Сьогоднішня Україна до таких підходів не готова, але розмову про це з суспільством починати треба», – додав міністр.
При цьому, зазначає Тігіпко, влада «має починати з себе». «Починати потрібно з Кабінету міністрів, з Верховної Ради, з Адміністрації президента тощо, де потрібно сказати, що є певні пільги у військових і вони виплачуються, але генерал, міністр, ще якісь категорії не одержують цих пільг. А рядовий склад може на ці пільги претендувати. Усе потрібно робити, виходячи з доходів родини», – упевнений Тігіпко.