Тігіпко: Заробить той, хто встигне продати валюту

20:25, 6 вересня 2012

Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко впевнений, що ситуація на валютному ринку стабілізується протягом 2-3 днів.

Про це він сказав на прес-конференції.

"Буквально 2-3 дні - і ситуація стабілізується. Найголовніше, щоб люди під час цього нічого багато не втратили. Через 3-4 дні готовий зібрати прес-конференцію, якщо буде зворотна ситуація", - сказав Тігіпко.

Він підкреслив, що добре володіє ситуацією й чітко знає, що буде відбуватися на міжбанківському й валютному ринках.

"Той, хто зараз встигне продати валюту, - той заробить, той, хто купить валюту, - той втратить", - сказав Тігіпко.

Він ще раз повторив, що ситуація, яка склалася, триватиме не більш як 2-3 дні, оскільки він знає про наявні у Національного банку України інструменти, з одного боку, і, з іншого боку, - він знає про макроекономічні показники, які в жодному разі не дадуть можливості дестабілізувати ситуацію.

"Говорячи про курсову проблему, що виникла, скажу відверто, що (вона) ламаного гроша не варта", - заявив Тігіпко.

Віце-прем'єр пояснив, що ситуація, що склалася, пов'язана із двома факторами, які мають суб'єктивний характер.

"Перша - вихідний у США, не змогли отримати ту валюту, що приходила практично щодня, - утворився невеликий дефіцит... Друга позиція - застрайкували працівники авіакомпанії Lufthansa, що є основним валютним перевізником", - розповів Тігіпко.

Він пояснив, що Lufthansa не поставила необхідну кількість готівки, що призвело до утворення невеликого дефіциту.

"Третя позиція - Національний банк рефінансував кілька комерційних банків. Ліквідність була 14-15 млрд гривень на ринку, а стала - 25 млрд гривень, і відразу ж ці гроші були викинуті на валютний ринок. Деякі банки почали розхитувати і явно є політичне розхитування цієї справи", - продовжив Тігіпко.

Віце-прем'єр підкреслив, що ситуація швидко стабілізується, доказом чого є те, що НБУ навіть не пішов на те, щоб було уведено якийсь відсоток обов'язкового продажу валюти, оскільки немає жодної необхідності для цього.

Зазначимо, раніше Національний банк повідомив, що має намір підтримувати стабільність курсу гривні.

4 вересня гривня на міжбанку різко девальвувала (на 4,5 коп. до 8,1750 UAH/USD), причому у фінальній частині торгів котирування досягали рівня 8,1780-8,1900 UAH/USD.

Національний банк у цей день не виходив з інтервенціями на міжбанк.

Нагадаємо, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник учора сказав, що прихована девальвація гривні триває давно. А банкір Олександр Сугоняко висловив думку, що штучне стримування гривні прорве після виборів.