Тігіпко: Зовнішній борг України зменшився на 4,7%

21:43, 11 листопада 2011

Зовнішній борг України за останні шість місяців зменшився з 44% до 39,3% по відношенню до ВВП. Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко на «Великій політиці».

За словами чиновника, коли не береш кредитів, ситуація завжди покращується. «Кризова ситуація в Європі наростає, і її так просто не вирішити, для цього потрібні великі кошти. ЄС для цього необхідно близько 1,5 трильйона євро», – наголосив чиновник.

І тому, за словами віце-прем'єр-міністра, якщо б вдалося взяти кредити у валютні резерви Національного банку України це б підстрахувало економіку країни.

Додамо, що згідно із повідомленням НБУ, у першому півріччі 2011 року валовий зовнішній борг України склав $123 млрд.

Нагадаємо, що Сергій Тігіпко нещодавно повернувся із США, де мав переговори з МВФ. МВФ у липні-2010 вирішив відновити співпрацю з Україною, затвердивши для країни нову програму stand-by на SDR10 млрд (близько $ 16 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі SDR1 млрд.

Програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці.

Однак місія Фонду, що працювала в березні у Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ ухвалювати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення.