Тігіпкові байдуже, що в списку ПР його обійшла співачка

12:15, 13 жовтня 2012

Віце-прем'єр-міністр, заступник голови Партії регіонів Сергій Тігіпко не знає, чому з’їзд партії закріпив за ним третій номер у виборчому списку політсили, і разом з цим вважає, що це доводить, що він, провівши непопулярні податкову та пенсійну реформи, не спалив себе як політика. Про це Сергій Тігіпко заявив в ефірі «5 каналу».

«Чому третій номер? Я не знаю. Але я думаю, що весь час коли щось робилося (податкова та пенсійна реформи – ред.) я був публічний, я намагався пояснювати. Це означає, що до кінця себе не спалив все ж таки, на моє щастя», – заявив Тигіпко.

Тігіпко зазначив, що його зовсім не ображає те, що попереду нього у списку Партії регіонів опинилась співачка Таїсія Повалій.

«Мене це не ображає, я абсолютно спокійно до цього ставлюся», – зазначив віце-прем’єр.

«Всі наші артисти, спортсмени, якщо захочуть стати депутатами, їм потрібно буде достатньо серйозно вчитися – це достатньо розумні, нормальні люди. Але політика – це теж професійна діяльність, при чому, я скажу, вона не легша від того, чим вони займалися до цього. До цього потрібно ставитись професійно. Я переконаний, захочуть – будуть нормальними депутатами», – додав Тігіпко.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.

За результатами жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружкомів лише 19 політичних партій отримали представництво у ОВК. В усіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії «Молодь до влади», «Русь – єдина», Народно-трудовий союз України, «Братство», Українська партія «Зелена планета».