Тільки 6% українців бачать у Януковичу справжнього чоловіка

10:35, 2 жовтня 2012

На думку більшості українців, образу «справжнього чоловіка» найбільше відповідають брати Клички та Володимир Путін, менше – Віктор Янукович, Арсеній Яценюк та футболіст Андрій Шевченко. По одному відсотку взяли Кобзок, Блохін і Ющенко. Замикають п’ятдесяту найбільш «чоловічних» Савік Шустер, Тарас Шевченко, Володимир Жириновський, Ніколя Саркозі, голлівудські та українські зірки.

Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг».

Згідно з результатами дослідження, більшість опитаних українців назвали б «справжнім чоловіком» серед відомих сьогодні в Україні або за кордоном людей Віталія Кличка (30,1%), а також його брата Володимира Кличка (9,9%) та президента Росії Володимира Путіна (9,5%).

Дещо менше назвали президента України Віктора Януковича (6,3%), лідера опозиції Арсенія Яценюка (5,3%), футболіста Андрія Шевченка (5,1%).

Також до першої десятки увійшли українські політики Сергій Тігіпко (2,9%) та Олег Тягнибок (2,6%), а також президенти Білорусі Александр Лукашенка (2,5%) та США Барак Обама (2,4%).

До ТОП-25 також увійшли: Анатолій Гриценко (2%), Петро Симоненко (2%), Микола Катеринчук (1,9%), Юрій Луценко (1,7%), Михайло Поплавський (1,7%), Дмитро Медведєв (1,7%), Василь Вірастюк (1,6%), Петро Порошенко (1,6%), Богдан Ступка (1,4%), Микола Азаров (1,3%), Ринат Ахметов (1,3%), Володимир Литвин (1,1%), Йосип Кобзон (1%), Олег Блохін (1%), Віктор Ющенко (1%).

Також до 50 "справжніх чоловіків" (з результатом 0,4-0,9%) увійшли Савік Шустер, Юрій Гагарін, Арнольд Шварценеггер, Володимир Зеленський, Тарас Шевченко, Сергій Бубка, В'ячеслав Чорновіл, Віктор Пінчук, Влад Яма, Олександр Пономарьов, Володимир Жириновський, Сергій Соболєв, Микола Басков, Ігор Кондратюк, Стас Михайлов, Святослав Вакарчук, Лев Лещенко, Валерій Меладзе, Павло Зібров, Георгій Жуков, Максим Галкін, Брюс Вілліс, Григорій Лепс, Бред Піт, Ніколя Саркозі.

Всього опитаними були названі 323 чоловіка. Разом з тим близько 32% опитаних не змогли відповісти на питання.

Довідка

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів .

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%

Терміни проведення дослідження: 1 – 11 вересня 2012 р.

Через обмеження вибірки до 1200 респондентів додатковий розподіл на Донбас і Північ не проводився, відповідно макрорегіони були ущільнені до чотирьох:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька

Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Черкаська, м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська

Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Запорізька, Миколаївська, м. Севастополь

Схід: Дніпропетровська, Харківська, Донецька, Луганська