"Для того, щоб забезпечити у 2009 році інсуліном усіх хворих на цукровий діабет на Тернопільщині прийнято рішення закуповувати на тендерній основі інсулін вітчизняного виробництва, оскільки виділених коштів на імпортний інсулін для всіх не вистачає. Імпортним інсуліном будуть забезпечуватися тільки вагітні жінки та діти, - поінформував на прес-конференції начальник головного управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Богдан Ониськів. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі ТернОДА.
Загалом в обласному бюджеті Тернопільщини на 2009 рік видатки на охорону здоров’я порівняно з минулим роком зросли на 6%, проте це пов’язано із зростанням ціни на енергоносії та ліки. Натомість на 53,2% зменшено капітальні видатки, тобто на придбання та ремонт медичного обладнання. Крім того, на сьогодні область потребує 92 автомобілі для сільських лікарських амбулаторій, однак жодних коштів на їх придбання не виділено.
Начальник головного управління охорони здоров’я наголосив на тому, що в умовах економічної кризи медична галузь області відповідно до настанов голови облдержадміністрації робитиме ставку на збереження робочих місць з одночасним пошуком оптимізації кадрового складу галузі.
Відповідаючи на запитання учасників прес-конференції, Богдан Ониськів спростував деякі заяви голови обласної ради щодо нібито неефективного використання коштів у сфері охорони здоров’я. Зокрема, як наголосив начальник головного управління, для лікування гемодіалізних хворих області витратні матеріали закуповуються за централізовані кошти обласного бюджету. Кошти на медикаментозний супровід в обласному бюджеті непередбачені. Для того, аби забезпечити цей супровід на безоплатних умовах потрібно додатково виділити з обласного бюджету 5 млн. 970 тис. грн. Головне управління охорони здоров’я звернулося до обласної ради та головного фінансового управління з пропозицією виділити ці кошти під час уточнення бюджету. Водночас Богдан Ониськів звернув увагу на те, що обласний бюджет нині є таким, що не передбачає повне забезпечення безоплатного лікування в обласних медичних стаціонарних закладах, не кажучи вже про районні.
Богдан Ониськів також спростував інформацію про нібито неефективну очистку стоків в обласному протитуберкульозному диспансері у Великій Березовиці. Згідно з нормативними документами в кожному протитуберкульозному закладі встановлені локальні очисні споруди. Як свідчить перевірка та висновок обласної СЕС, стоки обласного протитуберкульозного диспансеру у Великій Березовиці проходять повне і належне знезараження і ніяких бацилярних навантажень не мають.