Кандидат у президенти Юлія Тимошенко вважає, що коштами та землею мають розпоряджатися територіальні громади. Про це лідер "Батьківщини" наголосила на з'їзді сільських та селищних голів та депутатів місцевих рад, скликаному за її ініціативи.
«Ідея, яка мусить стати основою фінансової самостійності та соціально-економічного розвитку регіонів, має бути такою: ресурси, земля і все, що пов'язано з ресурсами громади мусить управлятися територіальною громадою і залишатися в її розпорядженні. Особливо це стосується землі. Усі податки, які збираються на місцях, по максимуму мусять залишатися у громади», – сказала на з’їзді Тимошенко, повідомляє прес-служба партії.
На її думку, до центрального бюджету мають поступати лише обмежені кошти, які будуть йти на фінансування дуже чітких функцій державного рівня.
"Центральна влада, міліція частково, бо будемо робити ставку на розвиток муніципальної міліції, суди і можливо інші функції, які будуть пов'язані з виконанням державних програм", - зазначила вона.
Юлія Тимошенко також виступає за створення дотаційного фонду, який фінансово буде допомагати громадам "поки вони не стануть на фінансові ноги".
«Дотації – це тимчасова річ, яка покриває недолугість організації місцевого самоврядування і управління державою», – пояснила Тимошенко.
Окрім цього, Тимошенко переконана, що децентралізація влади призведе до динамічного розвитку регіонів України.
«Наше стратегічне завдання – це децентралізація, але розумна, збалансована, без втрати керованості країною», – наголосила Тимошенко.
За словами кандидата в президенти, децентралізація влади має відбуватися разом з потужною підтримкою села, глибинною реформою місцевого самоврядування та адміністративного устрою, «має стати основою програми будь-якого політика, який сьогодні йде або на посаду губернатора, або на посаду президента».
На думку Тимошенко, саме сильна централізація влади в одних руках, яка панувала 23 роки, призвела до "повної безправності місцевого самоврядування".
Вона пояснила, що всі попередні президенти, заради зміцнення своєї влади, заради побудови авторитарного режиму робили ставку на "безправність, безпорадність і фінансову виснаженість регіонів, повну залежність від центральної влади".
Тимошенко підкреслила, що останній президент (Віктор Янукович, - ред.) довів залежність регіонів від центральної влади до абсолюту, бо сконцентрував у власних руках майже всі можливості і фінансові потоки. Саме це, на думку Тимошенко, призвело до напруженої соціально економічної ситуації в країні та стало підґрунтям для сепаратизму.
Окрім цього, на з’їзді також був підписаний Меморандум про партнерство між Тимошенко та Українською асоціацією міських і селищних рад. Мета Меморандуму – реалізація і підтримка концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, включаючи зміни до Земельного, Бюджетного та Податкового кодексів, спрямовані на зміцнення фінансування та матеріально-технічної основи територіальних громад, реалізація та забезпечення прав територіальних громад у земельних та майнових відносинах.