Тимошенко гальмує модернізацію ГТС

12:28, 16 квітня 2009

Успіх, досягнутий 23 березня у Брюсселі щодо української ГТС, став можливим завдяки єдиній позиції України, коли уряд України підтримав концепцію та багаторічні напрацювання Президента України. Це було високо оцінено і в ЄС, і в фінансовий колах. Результат - спільна декларація про модернізацію української ГТС. Про це заявив Уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.

"Безумовно, успішна реалізація домовленостей, досягнутих у Брюсселі 23 березня ц.р., вимагає й надалі єдності позицій і консолідації зусиль усіх гілок української влади і господарюючих суб'єктів", - наголосив він.

Богдан Соколовський нагадав, що у контексті виконання брюссельських домовленостей, наприкінці березня Президент України офіційно запропонував прем'єр-міністрові України спільно підготувати проект Указу Президента, яким були б затверджені відповідний план, програма робіт та низка інших заходів, необхідних для організації системної, відповідальної роботи з модернізації української ГТС із залученням усіх зацікавлених сторін.

За його словами, до підготовки зазначеного проекту належним чином долучилися НАК "Нафтогаз України" та причетні міністерства і відомства України. "Однак, на жаль, Кабінет Міністрів України 15 квітня на своєму засіданні зайняв неконструктивну позицію, відкинувши саму ідею консолідації зусиль. Такими діями уряд формує потенційну загрозу самій системній роботі із модернізації української ГТС, на якій наполягає Президент України. Відповідно, закладаються ризики щодо взаємовигідного партнерського співробітництва з усіма зацікавленими сторонами - як на західному, так і на східному напрямах", - констатував Уповноважений Президента.