Тимошенко готує собі місце в опозиції?

09:30, 10 червня 2009

Найближчими днями фракція БЮТ внесе на розгляд Верховної Ради свій проект Конституції України. Новий проект, зокрема, додасть прав парламентській опозиції та зніме недоторканність з високопосадовців. "Саме опозиція призначатиме керівництво і членів Рахункової палати, яка, своєю чергою, наділяється правом не лише порушувати кримінальні справи проти посадових осіб, а й напряму скеровувати їх до суду". Про це Юлія Тимошенко заявила під час прес-конференції 9 червня, - повідомили ZAXID.NET в управлінні у зв'язках зі ЗМІ секретаріату КМУ.

"Цей проект Конституції може дати Україні сильну, потужну перспективу з логічною системою державного устрою", - наголосила глава уряду.

Юлія Тимошенко зауважила, що цей проект базується на десяти ключових пунктах. Найголовнішим з них, за словами Тимошенко, є реформа правосуддя, яка передбачає прихід професійних суддів на неполітичній основі, які також мусять бути відповідальними за прийняття неправомірних рішень та грубе порушення процедури. Юлія Тимошенко відзначила, що у проекті запропоновано унікальну модель створення дисциплінарних комісій на основі залучення суспільства, завдяки якій громадяни зможуть оскаржити те чи те неправосудне рішення: „Це та основа Конституції, яка дає можливість не деклараціями і закликами про чесні і підконтрольні суспільству суди проводити виборчі кампанії, а це механізм, який дається в руки людям і може бути абсолютно працездатним”.

За словами прем’єр-міністра, змінами надаються безпрецедентно великі права парламентській опозиції. Саме опозиція призначатиме керівництво і членів Рахункової палати, яка, своєю чергою, наділяється правом не лише порушувати кримінальні справи проти посадових осіб, а й напряму скеровувати їх до суду: "Опозиція набуває унікального права притягувати владу до кримінальної відповідальності... Рахункова палата буде головним фільтром для корупції, зловживань і для позбавлення посад і волі одночасно всіх корумпованих і злочинних чиновників по всій країні".

Як відзначила Юлія Тимошенко, у проекті також прописано право людей напряму звертатися до суду з вимогою порушити кримінальну справу проти чиновників і посадовців.

Як відзначила Юлія Тимошенко, у змінах передбачена деполітизація складу Конституційного Суду та побудова системи відповідальності суддів КС за порушення процедури. Ю.Тимошенко зауважила, що у проекті пропонуються й зміни до принципу формування Центральної виборчої комісії.

За словами прем’єр-міністра, четвертим пунктом змін до Конституції є повномасштабна реформа місцевих органів самоврядування.

Юлія Тимошенко зауважила, що у проекті чітко виписані функції Генеральної прокуратури України, до повноважень якої входитимуть лише питання нагляду, та передбачена демонополізація силових структур: „Це значить, що кожна силова структура, яка сьогодні має право порушити справу, вона її порушує, розслідує, і доводить до суду без того, щоб їм заважала Генпрокуратура”.

За її словами, в проекті Конституції зафіксоване імперативне право людей, які мають міноритарні акції, щорічно отримувати долю прибутку підприємства, яка дорівнює розміру їх акцій: "Це був фундаментальний прямий захист прав 12 млн. людей, які мусили отримувати дивіденди останні 10 років від своїх акцій, а отримували пустоту і несправедливість. І це в цій Конституції було і залишилось в проекті".

Крім того, Юлія Тимошенко відзначила, що проектом Конституції скасовується недоторканість усіх високопосадовців.

"Зміни до Конституції з чітким розмежуванням повноважень між Верховною Радою, Президентом і урядом і з тими ключовими речами, які я публічно вписую в програми нашої політичної сили на кожні вибори з 2002 року, вони будуть втілені в життя", - підкреслила Юлія Тимошенко.