Кандидат у президенти, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко обіцяє у разі перемоги на президентських виборах домагатися перегляду спірної межі кордону в Чорному морі між Україною та Румунією. Про це вона заявила під час сьогоднішньої зустрічі з громадськістю Тернополя.
«Я не розділю реляцій, що все було добре і досягнута стабільність і розуміння в цьому питанні. Шельф Чорного моря - це наша економічна незалежність і наша політична незалежність, це потужність і конкурентоспроможність нашої держави. Тому я буду жорстко поводити роботу, щоб повернути справедливість. І те, що було несправедливо щодо України, має бути переглянуте », - зазначила Ю. Тимошенко.
Вона висловила переконання, що у разі розробки шельфу Чорного моря Україна зможе забезпечити себе власною нафтою і газом на сотні років, - повідомляє «Обком»
Як відомо, 3 лютого 2009 року Міжнародний суд ООН у Гаазі виніс рішення, в якому зазначив, що о.Зміїний не може вважатися частиною прибережній лінії України у визначенні серединній лінії при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони. Міжнародний суд ООН також вирішив не враховувати диспаритет в довжині прибережній лінії України і Румунії в Чорному морі при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони.
Справа про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі було в суді з ініціативи Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 Україна подала до Міжнародного суду ООН контр-меморандум.
Румунська сторона звернулася до суду, оскільки вважала, що Зміїний є не островом, а скелею. Україна доводила, що Зміїний все ж таки є островом і довжина української частини узбережжя навпроти спірних територій становить 1058 км, а румунської - 258 км. Відповідно, на переконання України, спірні території шельфу потрібно поділити в пропорції 1 до 3, тобто 53,3 тис. кв. км - за Україною, 21,9 тис. кв. км - за Румунією.
Острів Зміїний є територією України, що закріплено в договорі про добросусідство і співробітництво між Україною та Румунією 1997 року.