Тимошенко обіцяє місцевим бюджетам 7,8 млрд грн доходів

17:22, 4 вересня 2008

Змінами до Бюджетного кодексу уряд запроваджує принципово нове фінансування місцевих бюджетів. Про це заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні під час наради з питань формування показників проектів місцевих бюджетів на 2009 рік за участю керівників облдержадміністрацій та мерів міст. Глава уряду відзначила, що змінами до Бюджетного кодексу передбачено, зокрема, передачу деяких доходів безпосередньо до регіональних бюджетів, а не до державного з подальшим переадресуванням до місцевих, як це було раніше, - повідомили ZAXID.NET в управлінні у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету міністрів України.

Так, за словами прем’єр-міністра, згідно зі змінами, до другого кошику зараховуються, зокрема, плата за ліцензії та сертифікати, державну реєстрацію, збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення, 10% податку на прибуток та 100% плати за землю.

Як повідомила Юлія Тимошенко, до Верховної Ради також буде передано законопроект „Про податок на нерухомість”, після прийняття якого на місцевому рівні буде вирішуватися питання сплати даного податку, та до якого центральна влада не буде мати ніякого відношення.

Глава Уряду зауважила, що тільки за рахунок цих складових доходи до місцевих бюджетів складатимуть 7,8 млрд грн - „це достатньо суттєві гроші, які можуть піти на поповнення місцевих бюджетів”.

Окрім того, змінами до Кодексу передбачено переадресацію частини видатків з місцевих на державний бюджет. Насамперед це стосується скеруванню коштів на дошкільну освіту. Юлія Тимошенко зазначила, що завдяки прогнозованій соціальній політиці Уряду в країні спостерігається „український бебі-бум”. „Це означає, що всі абсолютно дошкільні державні заклади освіти ми будемо утримувати в повній мірі”, - зауважила глава уряду. На ці заходи, як зазначила Юлія Тимошенко, з державного бюджету буде спрямовано 1,5 млрд грн.

За словами прем’єр-міністра, за рахунок держбюджету також буде здійснюватися фінансування центрів соціальної та професійної реабілітації інвалідів, виплата грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, виплата щомісячної грошової допомоги на харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, утримання професійно-технічної освіти та інше.

Юлія Тимошенко зауважила, що втілення усіх зазначених програм можливе лише після прийняття змін до Бюджетного кодексу та висловила сподівання, що парламентарі проголосують за них у найближчі тижні.