Тимошенко посварилася з Ющенком, щоб наблизити імпічмент, - експерт

16:39, 11 лютого 2009

"Юлія Тимошенко у своїх інтерв’ю не приховує того факту, що її складні стосунки з Віктором Ющенком пов’язані з неоголошеною президентською кампанією. І враховуючи те, що представники БЮТ відкрито говорять про недовіру Президенту і, навіть, можливість початку процедури імпічменту, то не лише вчорашнє засідання РНБОУ, але, мабуть, і наступні урядові та парламентські заходи та контакти уряду з Президентом будуть продовжувати поглиблення цього конфлікту. Оскільки приводом для версії форсованих президентських перегонів може бути що завгодно - і корупційні справи, і політичний конфлікт з соціальною підтримкою - все це буде використовуватися", - заявив 11 лютого у коментарі ZAXID.NET політолог Андрій Єрмолаєв.

"Це криза влади. Адже сам факт того, що один з членів РНБОУ, прем’єр-міністр відкрито заявляє, що готовий опротестовувати рішення РНБОУ в судах і після тривалого періоду втаємничення уряд готовий оприлюднити усі документи, пов’язані з газовим питанням, для європейських політичних та юридичних кіл, говорить про те, що наступна фаза конфлікту між Ющенком та Тимошенко переросте у політичну війну", - зазначив політолог.

За словами Андрія Єрмолаєва, вчора РНБОУ планувала працювати у закритому режимі і приймати рекомендаційні рішення без оприлюднення. "Але після резонансних заяв прем’єрки члени РНБОУ були вимушені визнати, що рішення засідання треба оприлюднювати. Не знаю, кому це більше робить честь - Президенту чи владі в цілому. Не думаю, що все, чим займається влада, особливо у таких тонких матеріях, як безпека, потрібно піарити під мікрофони. Цей захід пішов у свисток, і суттєво загострив і без того складні стосунки. Думаю, ескалація політичного конфлікту між Президентом і прем’єром буде нагнітатися", - наголосив А.Єрмолаєв.

На думку Андрія Єрмолаєва, таке засідання Ради національної безпеки і оборони, яке відбулося вчора, мало б проходити в контексті чи одразу після переговорів України та Росії щодо газу. "Такі оцінки, які лунали вчора від учасників РНБОУ, зокрема, від Президента, не містили в собі ніякої новизни. Нових відкриттів не відбулося. Насправді, подібні оцінки лунали і до цього засідання, і в парламенті, і з боку експертів, і з боку політиків, що критикують уряд. Тому Президент у цьому сенсі дуже запізнився із проведенням РНБОУ. Це той випадок, коли працює прислів’я: "Втративши голову, за волоссям вже не плачуть". Ось так і зараз було", - сказав політолог.