Треба надати підприємцям ті інструменти, які дозволять реально здійснювати позитивні зміни в країні. Підприємці повинні мати право вносити зміни до нормативних актів, а їх розгляд для влади має бути обов’язковим. Національна Рада при президенті має отримати пряме право законодавчої ініціативи.
Таку думку висловила кандидат у президенти України Юлія Тимошенко на Форумі підприємців України, який за її ініціативи зібрався в Києві.
«Нам треба перейти від ситуативного спілкування до системної політики», – наголосила Тимошенко, повідомляє прес-служба політика.
За її словами, «треба побудувати систему, при якій підприємці щохвилинно, щоденно можуть брати участь в державотворенні». «Я хочу, щоб ви тримали ті інструменти, які без революцій нарешті, без кровопролиття, без надзусиль, дозволять вам реально здійснювати свої плани», – наголосила Юлія Тимошенко.
На її думку треба невідкладно прийняти закони, які дають підприємцям право законодавчої ініціативи щодо законів, постанов уряду і будь-яких підзаконних актів.
Як зазначила кандидат у президенти, це має бути закон, який зобов'яже «парламент, уряд, кожне міністерство, кожен орган державної влади відкрити спеціальну інформаційну комунікацію, площадку інформаційну», де підприємці зможуть «поставити» на цю площадку будь-який закон, або зміни до закону чи підзаконного акту, і, у разі підтримки цих пропозицій, необхідною кількістю голосів (по аналогії з петиціями на сайті Білого Дому) ця ініціатива підприємців має бути розглянута органами влади.
«Не треба нам сто тисяч збирати. Якщо зібралися, наприклад, тисяча підписів, тисяча людей сказали, що ці зміни до закону є правильними, то цей закон буде зобов'язувати уряд і будь-яке міністерство обов'язково це розглянути в публічному та відкритому режимі або на сесії ВРУ, або на засіданні уряду, включивши в порядок денний відповідні проекти закону або постанови», – зазначила Тимошенко.
Вона наголосила, що проситиме депутатів ВО «Батьківщина» у найближчі дні такий закон ухвалити.
«Я хочу, щоб така співпраця не закінчувалася виступами на трибуні, не закінчувалося тим, що ви десь комусь щось на переходах в коридорах в руки сунули, чиновник це в руки взяв, а що з цим робить незрозуміло. Круглі столи – це добре, але поговорили іноді і розійшлись. Я хочу зробити так, щоб кожен ваш закон, кожна ваша зміна до закону, постанова уряду, або зміна до постанови уряду зобов'язані були чиновники розглянути», – підкреслила Тимошенко.
На її думку вплив на органи влади підприємці можуть посилити створивши «асоціації по профілю», у які також увійдуть профільні громадські організації, які потім об'єднаються у Національну Раду при президенті.
За словами Юлії Тимошенко, такі об'єднання мають отримати право повноцінної законодавчої ініціативи, щоб робити «унікальні речі», в тому числі і зміни до Конституції.
«Не може сьогодні, в інформаційну епоху, коли інформаційний простір об'єднав не тільки людей однієї країни, а об'єднав в глобальному просторі кожну людину, не можна сьогодні, щоб політика залишалася монопольною», – зазначила Юлія Тимошенко.
Вона наголосила, що в Україні, за допомогою підприємців, має бути народжена «інтелектуальна синергія», яка має бути спрямована на реальне державотворення.
У Форумі підприємців взяли участь близько 500 представників малого та середнього бізнесу з усіх областей України, в тому числі – «з гарячих точок».