"Ми звикли, що політика - це гра, яка має свої правила. Так от, за законами політичної гри, Тимошенко перемогла. Якщо ж просто дати оцінку тому, що відбулося, то з учорашнього дня, фактично, дано старт для зміцнення авторитарного лідера. При чому, цей старт дали самі парламентарі. Цей старт став наслідком пасивності та непослідовності Президента", - так прокоментував ZAXID.NET 6 лютого вчорашнє голосування у парламенті за відставку уряду Юлії Тимошенко політолог Андрій Єрмолаєв.
"Я думаю, насправді наслідки цього голосування будуть більш серйозними, і це не можна буде назвати ні перемогою, ні поразкою Тимошенко. Уряд втримався, але у парламенті не відбулося зміцнення коаліції. Отож, збережено уряд, який не має політичного контролю. Відставка стосувалася усього уряду, але не секрет, що Тимошенко планує радикальні кадрові зміни. В уряді, і це також не секрет, фактично відсутня команда. Реально влада знаходиться в руках кількох керівників уряду, які будуть просто тасувати колоду, втягувати людей, які вигідні", - пояснив Андрій Єрмолаєв.
Політолог переконаний, що зараз парламент не має легітимних механізмів стримування та контролю уряду.
"Насправді, буде самовідставка уряду. І вона буде підконтрольна самій пані Тимошенко. Цей уряд пропрацював цілий рік з двома коаліціями, що зараз вже дещо забувається. Незалежно від політичного формату в парламенті, зберігалася команда, яка хизувалася своєю професійністю. В умовах кризи виявилося, що ключові елементи цього уряду були нефаховими, некомпетентними. Питання відповідальності уряду - питання колективне. Але ми маємо ситуацію, коли ротації відбуваються фактично з ініціативи одної людини. Наскільки мені відомо, у коаліції досі немає власних пропозицій щодо того, що і як змінювати в уряді. Тому ту кадрову ротацію, що буде відбуватися, я називаю самовідставкою", - зазначив Андрій Єрмолаєв.