Американський журнал Forbes опублікував щорічний рейтинг найвпливовіших жінок світу. До списку видання увійшли жінки, які стоять на чолі своїх країн, найбільших компаній або впливових організацій. Система оцінок передбачає два критерії - кількість згадок у пресі і масштаби очолюваної ними організації.
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко цього року значно послабила свої позиції у рейтингу, посівши 47-му сходинку, порівняно з 17-ю минулого року.
Як інформує ТСН.ua, канцлер Німеччини Ангела Меркель вчетверте поспіль посіла в рейтингу перше місце. Меркель утримала титул попри те, що німецька економіка, яка процвітала до кризи, може втратити близько 6% за підсумками року.
Зазначимо, що рік тому представниця "слабкої статі" вольовим рішенням домоглася відстрочення пенсійного віку, розширила гендерну пропорцію в органах управління й збільшила фінансову допомогу при народженні дітей.
Меркель стала єдиною жінкою-політиком, яку удостоїли місця в першій десятці рейтингу найвпливовіших представниць прекрасної статі, всі інші - представниці бізнесу.
Всього в рейтингу 72 голови, президенти, віце-президент, генеральні та виконавчі директори, координатори і провідні фахівці великих компаній. Серед решти 28 - шість президентів країн, три прем'єри, дві королеви, два міністри економіки, двоє суддів, держсекретар США і перша леді США.
Друге місце в рейтингу зберегла за собою керівник американської Федеральної корпорації зі страхування депозитів Шейла Бейр. Значення її організації істотно зросло в період фінансової кризи. Щоб домогтися розширення сфери впливу корпорації, Бейр довелося вести напружений діалог із такими значними фігурами в економіці США, як директор ФРС Бен Бернанке і міністр фінансів США Тімоті Гайтнер.
На третьому місці - глава PepsiСo 53-річна Індра Нуйі.
До топ-10 найвпливовіших жінок світу увійшли також виконавчий директор Anglo American Синтія Керролл, голова Kraft Foods Айрен Розенфельд, Хо Чінг з Сінгапуру, що керує корпорацією Temasek Holdings, Еллен Кульман, що стоїть біля керма Dupont, Анджела Брейлі, гендиректор Wellpoint, Енн Ловерджен, шеф французької Areva, і Лінн Ілсінха, що очолює Sunoco.
Ці пані, котрі успішно керують мільярдними активами, витіснили на 35-ту позицію спікера палати представників США Ненсі Пелозі, на 56-ту - голову Держдепартаменту США Гіларі Клінтон.
Доволі владна й активна перша леді США Мішель Обама опинилася тільки на 40-й сходинці. Схоже, вона була дуже зайнята облаштуванням побуту в Білому домі і після перемоги на виборах більше прославилася як модниця, ніж юрист із дипломом Гарварду.
Як і Україна, з однією представницею в списку Forbes значаться Аргентина, Австралія, Бангладеш, Бельгія, Чилі, Фінляндія, Німеччина, Гонконг, Ісландія, Індонезія, Ірландія, Ізраїль Італія, Йорданія, Ліберія, Нідерланди, Нова Зеландія, Філіппіни, Південна Африка, Південна Корея, Іспанія, Швейцарія, Туреччина і ПАР. Дві найвпливовіші жінки представляють Сінгапур, по три - Індію і Францію, чотири - Великобританію, а США - 63.