Депутат-регіонал Сергій Льовочкін задав уряду сім - за своєю суттю риторичних - запитань з приводу причин фінансової кризи в Україні та зробив з них висновок, що уряд є профнепридатним, або ж займається шкідництвом і корупцією. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Партії регіонів.
Зокрема, регіонали хотіли б знати:
"1. Чому уряд, знаючи про кризу, нічого не зробив для пом'якшення його дії на економіку і громадян України?
2. Чи віддавав уряд собі звіт, що істотне - більш ніж на третину, в порівнянні з попереднім роком - збільшення бюджетних державних витрат автоматично викличе величезні інфляційно-девальваційні очікування? Чи розуміє уряд, що українська інфляція в 2008 році була спровокована його бюджетною політикою?
3. Чи розумів уряд, що в умовах світової фінансової кризи, що розгорнулася навесні 2008 років і впритул підступаючого до України, реалізація політики соціального популізму робить беззахисною українську економіку для дії кризи? Чи знав уряд, що економічно необґрунтовані і соціально невиправдані виплати компенсацій внесків, що знецінилися, приведуть до зростання споживацького інфляційного попиту населення на 25-30 мільярдів гривень?
4. Чому з січня по травня 2008 року, коли в Україні різко зросла інфляція і, як це звичайно буває в країнах з перехідною економікою, почалася девальвація гривни, уряд так і не спромігся оперативно розробити реальні антиінфляційні заходи? Чи відомо уряду, що не зупинена вчасно інфляція закономірно переходить в девальвацію національної валюти? Чому Кабмін почав з демонетизації, хоча монетарної складової в інфляції-2008 не було? І невже відразу не було зрозуміло, що розпочаті заходи приведуть до монетарного (за визначенням президента В.Ющенка) і кредитного голоду, який на початку виллється в необґрунтовану ревальвацію гривні, а потім закономірно спровокує її девальвацію? Чи треба говорити, що уряд спізнився з антикризовими заходами по фінансовому сектору на 6 місяців, по базових галузях економіки - на 3-5 місяців?
5. Навіщо уряду знадобилося примушувати Нацбанк до штучної ревальвації гривні за рахунок жорсткої антиукраїнської політики по обмеженню експорту і стимулюванню імпорту при тому, що деструктивна зовнішньоекономічна політика уряду привела до збільшення в 2-3 рази дефіциту зовнішньоторговельного і платіжного балансу? Чи розумів уряд, що це приведе до недоліку іноземної валюти в 3 кварталі 2008 року, через що з неминучістю знеціниться гривна?
6. Чи віддавав уряд собі звіт, що соціальний популізм, політичні розбрати і його некомпетентна діяльність приведуть до знищення інвестиційного іміджу України? Чи чекав уряд, що за 9 місяців 2008 року об'єм портфельних інвестицій (в порівнянні з аналогічним періодом минулого року) скоротиться в 10 разів, а притока прямих іноземних інвестицій в 3 кварталі 2008 року (в порівнянні з 2 кварталом) впаде в три рази?
7. Чи знав уряд, що в 4 кварталі 2008 року бюджет держави стане гостродефіцитним (5-7% ВВП або 25-30 мільярдів гривень) через його деструктивну податково-бюджетну політику, коли податки збираються авансом, доходи від приватизації не одержані, а виплати ПДВ йдуть з випередженням?
Як кваліфікувати все перелічене? Є два варіанти - або професійна непридатність, або шкідництво і корупція".