"Я сумніваюся, що сьогодні відбудеться зустріч прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з головами парламентських фракцій, на якій Тимошенко хоче обговорити свою ініціативу створення широкої парламентської коаліції, яка б сформувала Уряд захисту України. Тимошенко зробила такий яскравий хід дуже пізно, і позиція її виглядає надзвичайно протирічливо", - заявив 20 жовтня у коментарі ZAXID.NET політолог Андрій Єрмолаєв.
За словами політолога, саме заходи уряду Юлії Тимошенко у 2008 році стали одним із чинників ускладнення економічної кризи в країні. "Необґрунтовані соціальні виплати, маніпуляція з курсом гривні, відсутність підготовки реального сектору економіки до кредитного голоду загострили цю кризу. В той же час уряд переконував, що Україна не постраждає від кризи. Зараз мотивувати свою позицію боротьбою з економічною кризою цей уряд просто не має морального права", - зауважив Андрій Єрмолаєв.
Єрмолаєв переконаний, що в Україні терміново треба формувати антикризову команду, але вона повинна прийти на заміну команді Тимошенко. "Тимошенко, Турчинов, Данилиишин, Пинзеник особисто відповідають за економічну кризу 2008 року в Україні", - наголосив експерт.
На думку А.Єрмолаєва, немає прямого зв’язку між виборчою кампанією та боротьбою зі світовою фінансовою кризою. Адже вибори вже відбулися у Канаді та Чехії, скоро відбудуться і в США та Японії. "Я не виправдовую грудневі вибори, але криза не може бути головним аргументом для їх скасування. Навпаки, вони розглядаються, як швидкий шлях до нових, більш ефективних владних шляхів організації влади. Теза Тимошенко запізніла, навряд чи цей її крок зустріне підтримку в парламенті", - резюмував політолог.
Довідка ZAXID.NET.
19 жовтня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко під час свого звернення до народу України виступила з ініціативою створення широкої парламентської коаліції, яка б сформувала Уряд захисту України.
Ю.Тимошенко наголосила, що 20 жовтня о 12.00 вона чекає в парламенті на керівників усіх фракцій, аби обговорити з ними негайне створення широкої парламентської коаліції.
Прем’єр-міністр вважає, що всі парламентські фракції на основі нової коаліції мали б створити уряд захисту, який займеться захистом України від світової фінансової кризи. Тимошенко наголосила, що потрібно провести переформатування існуючого Кабміну, аби в уряд захисту увійшли кращі представники парламентських політичних сил, щоб спільно стати на захист України перед глобальною економічною кризою.
Вона вважає, що в цих умовах потрібно забути про дострокові парламентські вибори і об’єднатися навколо порятунку держави.