Тимошенко заявляє, що домовилась про найвигіднішу ціну на газ

19:55, 29 вересня 2011

Юлія Тимошенко відкидає звинувачення у перевищенні владних повноважень під підписання газових угод з Росією у 2009 році. Вона заявила, що ціна на газ для України, про яку домовився її уряд, була вдвічі нижчою ринкової ціни в кризовий 2009 рік, а також була більш вигідною, ніж до виникнення газової кризи.

Екс-прем’єр-міністр під час допиту 29 вересня процитувала висновок Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, зроблений на замовлення прокуратури і який є документом матеріалів кримінальної справи, згідно з яким середньозважена ціна за тис. кубометрів природного газу, що надійшов 2009 року в Україну, складає 232 долари 98 центів.

 «Тобто, коли сусідня Польща мала ціну 510 дол. за тисячу кубометрів газу, Україна внаслідок розв'язання газової кризи отримала ціну 232 долари 98 центів. Питання: погана це ціна чи гарна?», - цитує Тимошенко прес-служба БЮТ.

Вона також додала, що 31 грудня 2008 року планувалися домовленості про ціну для України у розмірі 235 доларів «і вважали це великою перемогою".

Вона також нагадала, яка ціна на газ була розрахована помісячно та додала, що ці ціни обраховані по формулі без врахування 11 мільярдів кубометрів газу, який був спільним з  РосУкрЕнерго, і це також підтверджено експертизою Генпрокуратури.

«Тому я стверджую, що директиви підписані правильно, була розумна домовленість і абсолютно точно НАК «Нафтогазом» підписані контракти», - заявила Тимошенко.

При цьому Юлія Тимошенко вважає, що кримінальну справу потрібно порушувати проти Юрія Бойка, який сьогодні є міністром палива та енергетики та засновником «РосУкрЕнерго», який  29 липня 2004 року підписав контракт між «РосУкрЕнерго» і НАК «Нафтогазом» про фіксовану плату за транзит газу аж до 2030 року з правом переглянути цю ціну лише двічі за 25 років.

«Так проти кого тут кримінальні справи потрібно порушувати?!», - зазначила Тимошенко та додала, що таке правосуддя є вибірковим.

За її словами, ці контракти є в матеріалах її справи і прокуратура мала б ними давно поцікавитись.

Окрім того, Юлія Тимошенко процитувала попередні газові угоди, згідно з якими, за логікою Генпрокуратури, потрібно порушувати кримінальні справи проти Януковича, Кучми та Бойка. «Ми ці документи не приносили. Це матеріали вашої кримінальної справи», - зауважила Тимошенко.

Вона також процитувала газову угоду від 4 січня 2006 року, підписану Ющенком, Єхануровим, Івченком, Бойком, Фірташем, Льовочкіним та іншими, яка закріплює плату за транзит на 5 років, а п.4 цієї ж угоди говорить, що ціна на газ встановлена тільки на половину 2006 року і піднята на 90% порівняно з 2005 роком.

 «От вам історія корупції. І якщо проти мене порушують кримінальну справу за те, що я дала директиви, згідно з якими з 1 січня 2010 року вартість плати за транзит підвищилась на 70%,  то що тоді потрібно робити з цими президентами і прем'єрами, міністрами палива та енергетики, які закріплювали стабільну ціну на транзит на 25 років, а ціну на газ пускали у вільне плавання?», - сказала Юлія Тимошенко.

Вона також наголосила, що не підписувала директив на укладання угод, як про це твердить обвинувачення, інформує  BBC.

Документ, який фігурує у справі, Юлія Тимошенко називає копією із її факсиміле, а не справжнім підписом. Тому, заявила екс-прем'єр, він не може братися до уваги судом.

"Знайдіть оригінал, я ж не відмовляюся від того, що я давала доручення підлеглим міністрам. Я не пам'ятаю, яким був зміст того доручення, можливо, це той самий документ. Але ви не можете розглядати як головний доказ у справі те, що не є оригіналом", - сказала Тимошенко.

Саме директива на переговори із Росією фігурує у справі як доказ перевищення службових повноважень Юлією Тимошенко.

Вона також каже, що давала доручення "на переговори, а не на підписання контракту".

"Я не мала і не маю жодного відношення до підготовки змісту угод і їх підписання. Хоча я вважаю, що підписана Олегом Дубиною угода була вигідною для України", - сказала Тимошенко.